1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yerli tarım teknolojisi girişimine 6 milyon TL’lik yatırım!

Yerli tarım teknolojisi girişimine 6 milyon TL’lik yatırım!

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Ülkemizde faaliyet izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, rotasını tarım teknolojilerine yöneltti.

Toplam portföy hacmi 3,6 milyon TL seviyesine ulaşan şirket, büyüme potansiyeli yüksek girişimlere destek olmak amacıyla oluşturduğu Birinci Karma Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu bünyesinde, HST Tarım’a 6 milyon TL yatırımda bulundu.

Tarımsal sorunlare karşı teknolojik çözümler üretiliyor

Aldığı ilk büyük yatırımla çalışmalarını genişletme şansı bulan HST Tarım, çiftçilik ve hayvancılık faaliyeti ile uğraşan küçük ölçekli üreticilerin tohum, yem ve gübre gibi tüm tarım ve hayvancılık girdilerine uygun fiyatlarla hasatta, hayvan veya ürün satışı ödeme alternatifleri ile ulaşmasına katkıda bulunuyor.

yerli tarim teknolojisi icin buyuk yatirim 2

Tarım üreticileri için teknolojik çözümler ve makine öğrenmesine dayalı altyapı sistemi oluşturan girişim, aynı zamanda zirai ve hayvan danışmanlığı, toprak analizine göre gübre ve tohum tavsiyeleri, hayvan cinsi ve ırkına uygun yem tavsiyeleri, uydu görüntüleri, meteoroloji verileri ve yağış radarlarından alınan veri analizleri aracılığıyla zirai ve hayvansal ürünlerin verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

6 milyon TL’lik yatırımla HST Tarım, küçük ölçekli çiftçi ve hayvan yetiştiricileri tabanını genişletmek istiyor. Re-Pie Portföy Yönetimi ise Türkiye girişim ekosisteminin ilerlemesinde önemli bir rol oynamayı hedefliyor. Bu doğrultuda çalışmalarını fintech, oyun, IoT, sağlık ve enerji verimliliği teknolojileri gibi alanlarda çeşitlendirmeyi planlıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap