1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Yerli otomobil için 2022 yıl sonu hedefi bir kez daha tekrarlandı

Yerli otomobil için 2022 yıl sonu hedefi bir kez daha tekrarlandı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -yerli otomobil

Çalışmaları devam eden yerli otomobil için yeni bir gelişme yaşandı. endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank model için tarih verdi.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken açıklamaların da ardı arkası kesilmiyor. nihayet olarak Roketsan ve TÜBİTAK SAGE ile birlikte Tuz Gölü’nde düzenlenen TEKNOFEST’de bir dizi açıklama geldi.

Bakan Varank, ” İnşallah bir aksilik olmazsa 2022 yılının sonunda Türkiye’nin Otomobili’nin seri üretim bandından indiğini görmüş olacağız. Biliyorsunuz fabrikamızın inşaatı başlamıştı. İnşaat son hızda devam ediyor. 2022 yılının sonunda arabalarımızın banttan indirileceğini biz zaten ilan etmiştik.

Şu anda o takvimde bir değişiklik gözükmüyor. İnşallah bir aksilik olmazsa 2022 yılının sonunda Türkiye’nin Otomobili’ni seri üretim bandından indiğini görmüş olacağız. ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG nasıl bir performans sunacak?

200 beygir günden alacağı açıklanan model  saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşılacağı belirtiliyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor.

Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

8 yıl pil garantisi sunacak otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknolojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor.

alakanizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap