1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni Porsche Macan Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyat ve özellikleri

Yeni Porsche Macan Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyat ve özellikleri

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -1 1

kırmızıman otomobil devinin kompakt SUV model ailesi Porsche Macan cephesinin, yenilenen versiyonları Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni Macan, Macan, Macan S ve Macan GTS olmak üzere 3 farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Macan’ın giriş modeli 195 kW’lık (265PS) güce sahip yeni geliştirilmiş, turbo beslemeli 4 silindirli motora sahip. Bu yeni motor, standart 0-100 km/sa hızlanmayı 6,2 saniyede gerçekleştiriyor ve 232 km/sa’lik maksimum hıza ulaşıyor.

Macan S versiyonu ise 280 kW (380 PS) güç üreten 2.9 litrelik V6 çift turbo motora sahip. Otomobil sıfırdan 100 km/sa hıza 4,6 saniye çıkabiliyor. üyemi hızı ise 259 km.Model ailesinin en performanlı versiyonu olan Macan GTS, 2.9 litrelik V6 çift turbo motora sahip ve 324 kW’lık (440 PS) güç üretiyor. Sport Chrono paketi ile 272 km/sa’lik azami hıza ulaşabilirken, 0-100 km/sa hıza ise 4,3 saniyede çıkıyor.

bütün motorlar yedi vitesli Porsche çift kavramalı şanzımana (PDK) ve Porsche aktif dört tekerlekten çekiş sistemine (Porsche Traction anlamgement – PTM) sahip. Porsche Merkezleri’nde 1.673.000 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Macan iç tasarımı ile daha güncel

Yeni Porsche Macan’ın iç tasarımı Porsche’nin yeni tasarım dilini yansıtıyor. Düğmeler artık yerini dokunmatik yüzeylere bırakmış. Açık biçimde düzenlenmiş kontrol modülünün ortasında yeni ve daha kısa olan vites bulunuyor. Gösterge panelinin üstünde bulunan analog saat de artık standart ekipman olarak yerini alıyor.

Macan, Porsche Communication anlamgement’ın (Porsche İletişim Yönetimi) 10.9 inçlik full HD dokunmatik ekranından veya ses komutlarıyla kontrol edilebilen birçok online işlevi standart donanım olarak sunmaya devam ediyor. Ayrıca yeni çok işlevli direksiyonla 911 modelinin GT Sport direksiyonuna yer veriliyor.

alakanizi çekebilir

Yeni Hyundai Tucson[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap