1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Yeni nesil iPad mini tasarımı tam olarak böyle olabilir

Yeni nesil iPad mini tasarımı tam olarak böyle olabilir
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Teknoloji devi Apple, yeni nesil iPad mini 6 için gün sayıyor ve bir konsept tasarımcı modeli en güzel şekilde görselleştirmiş gibi görünüyor.

senelardır yenilenmeyen iPad mini, sonunda gerçek anlamda tazeleniyor ve tasarım söylendiği kadarıyla yeni nesil iPad Air görünüyor.

İşte bunu görselleştiren tasarımcı Michael Ma, model için erken bir gösterim yapıyor. iPad mini’nin görünen bu tasarım çizgisi yeni değil ancak ufak boyutta bu tasarım uzun zamandır bekleniyor.

Bu tasarımda Apple Pencil desteği ile gösterilen ancak bu konu net olmayan iPad mini 6, köşeli tasarımda beğeni topluyor ve konsept üzerinde üste konumlandırılan Touch ID ile karşımıza çıkıyor. Bu yeni nesil iPad Air’de de yer alıyor.

tekrar yeni nesil iPad Air gibi sayfadaki canlı renkleri taşıması çok ama çok olası olan tablet, eğer gerçekten bu tasarımla çıkarsa çok ama çok yüksek satış rakamlarına ulaşacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil iPad mini veya olası adıyla iPad mini 6 için teknik olarak neler biliyoruz?

Bildiğimiz kadarıyla model 8,5 inç bir LCD ekran ile tasarlanmış durumda. Bu bilgi ekran konusunda en sağlam isimlerden Ross Young’dan geliyor.

7,9 inç’ten 8,5 inç ekrana çıkan model, bunu ön kısımdan kaldırılan Touch ID sensörü ve yukarıda gördüğünüz inceltilen çerçeveler ile gövde boyutunu artırmadan sunuyor.  Bildiğimiz kadarıyla tablet gücünü Apple’ın 5 nm A15 Bionic işlemcisinden alacak.

Bünyesinde şarj ve bağlantı için yeni nesil diğer iPad’ler gibi USB-C portu olacak bilgisi verilen tablet, manyetik Smart Connector bağlantısını da taşıyacak. Tabletin üstte yer alan güç butonuna entegre Touch ID taşıyacağı da yeni gelen bilgiler arasında yer alıyor.

alakaniz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli



[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap