1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Yeni jenerasyon “standart” iPad ve yeni iPad mini tanıtıldı

Yeni jenerasyon “standart” iPad ve yeni iPad mini tanıtıldı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Teknoloji devi Apple, beklentilerin aksine bu akşam iki yeni iPad tanıtımı yaptı. İşte yeni modeller hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılar;

Apple’ın iPad satışları çok ama çok iyi gidiyor. Firma özellikle pandemi döneminde bu konuda inanılmaz artış gördüklerini aktarıyor. Bu bağlamda firma yeni modeller üzerinde de çalışıyor

İşte bunların en yenisi, standart model gücünü yapılan güncelleme ile artık A13 Bionic işlemciden alıyor ve yerini aldığı modelden yüzde 20 daha güçlü çalışıyor.

Tasarımı oldukça standart olan ve Touch ID parmak izi sensörü kullanan aşağıda gördüğünüz ürün, arkasında tek bir kamera taşıyor. Modeldeki kameralar A13 Bionic sayesinde daha iyi fotoğraflar çekiyor.

Yeni standart iPad’in arkasında 8 megapiksel, önünde 12 megapiksellik ultra geniş açı kamera yer alıyor. Bu kamera kişileri dijital olarak kadrajda tutabiliyor. Hem yatayda hem de dikeyde çalışan bu özellik, Zoom gibi üçüncü parti uygulamalara da açık.

TrueTone özelliğiyle ekran sıcaklığını ortama göre otomatik olarak ayarlayan yeni iPad, firmanın yeni nesil aksesuarlarına destek veriyor. Apple Pencil desteği de var ancak burada destek sadece ilk Apple Pencil için veriliyor.

Üç farklı renkte gelen ve LTE’li sürümü olan 10,2 inç Retina ekranlı ürün, 329 dolardan başlıyor. Bu versiyonda 64 GB depolama yer alıyor. Daha önce başlangıç 32 GB seviyesindeydi.

iPad

Şovun yıldızı ise yeni iPad mini oldu

Uzun zamandır merakla beklenen ve iPad Pro tarzı ince çerçeveli yeni tasarıma sahip olan yeni “mini”, parmak izi sensörünü yani Touch ID’yi üst kısımdaki güç butonuna koyuyor. Burada iPad Air benzeri bir tasarım tercih edilmiş durumda.

Dört farklı renkte gelen tablet, 500 nit parlaklık sunan 8,3 inç ekran üzerine kuruluyor ve yerini aldığı modelden CPU’da yüzde 40, GPU’da yüzde 80 daha yüksek performans getiriyor. Burada tam işlemci adı ilginç olarak verilmiyor.

Bağlantı için USB-C kullanan ürün, 5G desteğine sahip ve bu konuda gerçekten aktarım performansı açısından sınırlarını zorluyor. gerisında tek bir 12 megapiksel kamera yer alan ve çift tonlu flaş taşıyan ürün, önde de 12 megapiksel ultra geniş açı kamera taşıyor. Bu kamera da kişileri dijital olarak kadrajda veya başka bir deyişle merkezde tutabiliyor

Kamerada çok iddialı görünen ve 4K video çekebilen yeni iPad mini, Apple Pencil 2 desteğine sahip ve kalemi üstünde şarj edebiliyor. Tek elde kullanım için çok iyi bir seçenek olan  tablet, 499 dolardan başlıyor.

Tablet önümüzdeki hafta raflara çıkıyor ve kutusunda 20W hızlı şarj cihazı taşıyor. Model için birçok özel aksesuarın da hazırlandığını belirtelim. Bunlar arasında birçok tanıdık kılıf yer alıyor.

f1631639679[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap