1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Yeni Ferrari 296 GTB Türkiye yollarına çıkıyor

Yeni Ferrari 296 GTB Türkiye yollarına çıkıyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -ışıkrari 296 GTB

ışıkrari 296 GTB, markanın dünya lansman programı dahilinde, Türkiye’de de tanıtıldı. Model çok yakında ülkemiz yollarında olacak.

ışıkrari, dünya lansman programı dahilinde; 296 GTB modelini, SF90 ve Portofino M modelleriyle birlikte ışıkMas’ın Kuruçeşme’deki showroomunda sergiledi. ışıkrari Fabrika pilotu Riccardo Ronchi’nin de sunumuyla gerçekleşen müşteri etkinliğinde; markanın dünya genelinde sunduğu ilavetenlıklı hizmetlerin aktarımının yanında 296 GTB’ye dair ayrıntılı bilgi paylaşımı da gerçekleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ışıkrari 296 GTB artık tamamen dijital

Modern tasarımı, sade ve fonksiyonel tarzıyla 1960’ların ışıkrari’lerine gönderme yapan 296 GTB, tüm ışıkrari modellerinin karakteristik özelliği olarak teknoloji ve estetik arasındaki bağın altını çiziyor. Otomobilin iç mekânında, ışıkrari’nin ilk kez SF90 Stradale modelinde tanıttığı tamamen dijital ara yüzün yeni uyarlaması kullanılıyor. Ancak 296 GTB’de, SF90’dan farklı olarak bu teknoloji daha sofistike bir yaklaşımla uygulanıyor. Otomobilin “Start” düğmesine basana kadar siyah renkte olan göstergeler, düğmeye basılmasıyla canlanıyor ve 296 GTB’nin teknolojik ihtişamı son derece modern, ergonomik ve tamamen dijital arayüz ile gözler önüne seriliyor. tenye entegre edilen HUD (Head Up Display) ışıkrari’nin ayrıntıa göstermiş olduğu özeni ve saflık felsefesini yansıtıyor.

Atmosferik V12’nin yüksek frekanslı notalarının birlikteliğini benzersiz bir akustik performans ile ortaya koyuyor. Otomobil düşük devirlerde bile, kabin içine safkan V12 sesi iletirken; devir yükseldikçe bu ses yüksek frekanslı tiz bir sese dönüşüyor. bütün bu etkileyici konser devir kesicinin devreye girdiği 8.500 devir/dakikaya kadar devam ediyor. 296 GTB’de aynı zamanda devrim niteliğinde aerodinamik çözümlerle de öne çıkıyor. geri tampona entegre edilen ve Laışıkrari’den esinlenerek uygulanan aktif spoyler, yüksek bastırma kuvveti ayarında arka aks üzerinde ilave 100 kg bastırma kuvveti uyguluyor. Bu, performanslı sürüşlerde daha kontrollü bir sürüş sunarken, aynı zamanda fren mesafelerini de en aza indiriyor. Bu etkileyici performans, otomobilin gövde orantılarının problemsuz bir şekilde optimize edilmesiyle elde ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

296 GTB geliştirilirken, otomobilin saf performansını artırmanın yanı sıra hibrit motorun sağladığı kullanışlılığı iyileştirmeye de özen gösterildi. Otomotiv sektöründe bir ilk olan 6-yollu Şasi Dinamik Sensörü (6w-CDS) dahil yeni bileşenler özel olarak geliştirildi. Dingil mesafesi, otomobilin çevikliğini iyileştirmek üzere önceki orta-arka motorlu ışıkrari modellerine göre 50 mm daha kısa olacak şekilde geliştirildi. Otomobilin yol tutuşunu ve performansını artırmak üzere elektrikli fren sistemi, SF90’dan aktarılan “Aero” fren kaliperleri, elektrohidrolik direksiyon, arka aktif aero çözüm ve SCM-Frs manyetik amortisörler geliştirildi.

alakali video

ışıkrari Roma[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap