1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yemeksepeti Hacklendi İddasına Yanıt Geldi. Kredi Kartı Bilgileri Çalındı mı?

Yemeksepeti bir kez daha hack'lenme olayı ile karşı karşıya. 21 milyondan fazla kullanıcı bu olaydan etkilendiği gelen haberler arasında.

Yemeksepeti Hacklendi İddasına Yanıt Geldi. Kredi Kartı Bilgileri Çalındı mı?
0

- Advertisement -

Türkiye’nin başarılı girişimlerinden biri olan Yemeksepeti, hacklendi iddasına yanıt yetkililerden geldi. Yemeksepeti’nin başına bu olay ilk defa gelmiyor. Bir önceki olayda ise Nevzat Aydın CEO’luk görevini bırakmıştı. Şimdi yine Yemeksepeti’nin hacklendiği iddiası ortaya atıldı.

- Advertisement -

Çıkan haberlere göre hacker’lar firmanın güncel müşteri verilerini ele geçirmiş durumda. Bu güncel veriler arasında isim, e-posta, telefon ve açık adresin yanı sıra, sadece belirli numaraların olduğu kredi kartı bilgileride kullanıcıların eline geçtiği söyleniyor. Tehdit yolu ile gereken ödemenin yapılmaması durumunda bilgilerin paylaşılacağı tehlikeside bulunuyor. Bu durumdan dolayı Yemeksepeti’nin KVKK’dan ciddi bir ceza yiyeceği de iddia ediliyor. KVKK, ilk sızıntı için de firmaya ceza kesmişti ancak bu ceza firma için aşırı büyük değildi. Durum bu sefer ise çok daha farklı olabilir. İddialar hakkında Yemeksepeti tarafından şimdilik sadece aşağıdaki açıklama geldi.

Nevzat Aydın, Yemeksepeti’nin bir önceki hack’lenme olayına ilişkin yaptığı açıklamada;

“Arkadaşlar kısa süre önce yaşananlar malum. Detayları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt iletişim kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç. Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm geliştirmeleri yapmayı sürdürüyoruz. Her fırsatta dile getirdiğim gibi Yemeksepeti’ni bugünkü konumuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir şekilde Yemeksepeti’nin yarınını inşa edeceğiz.” demişti.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap