1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi Türkiye açıkladı; üç yıl güncelleme Xiaomi 11T serisine özel

Xiaomi Türkiye açıkladı; üç yıl güncelleme Xiaomi 11T serisine özel
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Xiaomi bugün önemli bir açıklama yaptı ve Xiaomi 11T serisine yani 11T ile 11T Pro modellerine üç yıl güncelleme sözü verdi.

Xiaomi 11T ve 11T Pro, kesin olarak üç yıl ana Android güncellemesi ve aynı zamanda dört yıl boyunca güvenlik güncellemeleri alacak. Ancak bu durum sadece 11T serisi için geçerli. Daha önce çıkmış cihazlar aynı imkandan tam olarak yararlanamayacak.

Elbette eski cihazlara da güncelleme gelecek ancak 11T serisi için güncelleme planı yüzde 100 kesin olarak kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak. Bu konuda Xiaomi Türkiye de bir açıklama yaptı ve şunları aktardı:

“Bu yenilikle birlikte, kullanıcılar 11T serisiyle daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve uzun vadeli veri güvenliğinden faydalanma fırsatı elde edecekler. Henüz diğer cihazlar bu kapsamda olmasa da, Xiaomi bunun olumlu bir değişiklik olduğunu ve Xiaomi 11T serisinin kullanıcıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap vereceğine inanıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11T serisi ve güncelleme sözü için başka açıklamalar da var

Xiaomi yüceslararası Pazarlardan Sorumlu mahsul ve Teknoloji reisı kırmızıbert Shan, “uslı telefonların donanımlarında sürekli yapılan iyileştirmeler sayesinde telefonların kullanım ömürleri her geçen gün daha da artıyor. Bu da kullanıcıların akıllı telefonlarını eskisi kadar sık değiştirmeleri gerekmediği anlamına geliyor.

Tüketiciler bu nedenle, işletim sistemiyle ilgili daha fazla güncelleme almaya büyük önem veriyorlar. Xiaomi, tüketicilerin bu ihtiyacına yanıt vermek için sektör lideri olarak en üst düzey donanımı ve kalıcı performans sağlamayı taahhüt ediyor.

Xiaomi, bu doğrultuda üç nesil Android işletim sistemi güncellemesi sağlayarak akıllı telefonların kullanım süresini daha da uzatıyor. Bu sayede kullanıcılar mevcut cihazlarını daha uzun süre kullanma seçeneğine sahip olurken en yeni özelliklerin keyfini çıkarmaya devam edebiliyor.

Xiaomi olarak kullanıcıların cihazlarını daha uzun süreler güvenli bir şekilde kullanmalarına olanak tanımak için güvenlik üzerine yeni güncellemeler de getireceğiz” dedi.

kırmızıbert Shan ilaveten “bütün akıllı telefon modellerine sistem güncellemesi ve güvenlik yaması sağlamak kolay bir iş değil. Ancak bu zorluğun üstesinden gelmek ve müşterilerimizin isteklerini karşılamak çok heyecan verici.

Bir yandan dünya genelinde tüm kullanıcılarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirerek harika ürünler sunarken bir yanda da akıllı telefonların hizmet ömrünü kademeli olarak uzatıyoruz. Bu, sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk hedeflerini ileriye taşıyan çok önemli bir adım” dedi.

Xiaomi 11T ve 11T Pro modellerinin Türkiye’de satılması artık yüzde 99 ihtimalle kesin durumda. Ancak Türkiye’ye sadece tek bir model getirilebilir. Bu ayrıntı henüz kesinleşmiş değil.

alakanizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap