1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi MIUI 12.5 Enhanced Edition alacak telefonlar açıklandı

Xiaomi MIUI 12.5 Enhanced Edition alacak telefonlar açıklandı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

uslı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, Çin etkinliğinde tanıttığı MIUI 12.5 Enhanced Edition için kilit bilgiler verdi.

Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Android 12 temelli MIUI 13’ün tanıtılmasını beklenirken karşımıza çıkan MIUI 12.5 Enhanced Edition oldukça büyük bir sürpriz olmuştu.

İşte bu sürüm yapılan son paylaşıma göre global olarak dağıtıma çıkacak ve sürümü 2021’in dördüncü çeyreği içerisinde ilk olarak aşağıdaki telefonlar alacak:

  • -Mi 11
  • -Mi 11 Ultra
  • -Mi 11i
  • -Mi 11X Pro
  • -Mi 11X
  • -Mi 10T Pro
  • -Mi 10T
  • -Mi 10 Pro
  • -Mi 10

Sürümün daha sonra başka telefonlara da gelmesi bekleniyor. Ancak öncelik güncel olan yukarıdaki cihazlara verilmiş durumda.

Yeni arayüz, hatırlamak adına çok büyük değişiklikler taşımıyor. Yeni sürüm arkada yapılan iyileştirmeler ile performansı artırıyor. Birçok özel optimizasyon taşıyan ve böylece genel deneyimi iyileştirdiği aktarılan sürüm, söylendiği kadarıyla kişilerin daha fazla uygulamayı arka planda açık bırakmasına imkan tanıyan bir “Atomic Memory” isimli özelliğe de sahip.

Bu sürümle tam 160 sistem problemunu ve 224 kadar da sistem uygulama problemunu çözen Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü ilk olarak Çin’de ve 13 Ağustos itibarıyla dağıtıma çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MIUI 12.5 Enhanced Edition ile dikkat çeken Xiaomi, biliyorsunuz MIUI için özel bir grup kurdu

yine hatırlamak adına Xiaomi geçtiğimiz aylarda şirket içinde “MIUI Pioneer Group” isimli bir grup kurdu. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan problemları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi problemlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

alakanizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap