1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi Mi 12 hakkında sızıntılar

Xiaomi Mi 12 hakkında sızıntılar
0

- Advertisement -

Mobil sektörüne hızlı bir giriş yapan ve kısa zamanda milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Xiaomi şirketi, geliştirmekte olduğu Mi 12 cep telefonu ile gündeme geldi. Henüz Mi 12 hakkında resmi bir açıklama yapmayan şirketin kısa zamanda çıkan dedikoduların ardından açıklama yapması bekleniyor. İnternette sızdırılan Mi 12 ile ilgili bazı bilgiler mevcut. Digital Station bir çok kullanıcının merakla beklediği Xiaomi Mi 12 hakkında bazı soruların cevabını paylaştı. Özellikle çıkış tarihi ve teknik özellikleri merak edilen amiral gemisi kategorisindeki telefonun hakkında merak edilen soruların cevabını vereceğiz.

- Advertisement -

smartphone 5714763 1280

Sızdırılan haberlere göre Xiaomi Mi 12 modeli Aralık ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Teknik özelliklerine bakacak olursak eğer Xiaomi Mi 12, Snapdragon 895 işlemciyle beraber güçlendirilmiş ilk amiral gemisi telefon olacak. Bir diğer merak edilen özellik ise kamera özelliği. Kamera konusunda sızan haberlere göre Xiaomi Mi 12, 200 megapiksel kamera ve 1 inçlik görüntü sensörü ile geleceği söyleniyor. Ekran olarak herhangi bir sızıntı yok fakat bu özelliklere bakarsak ekranın da iddialı olacağı aşikar. Beklenen ekran özelliği ise LTPO olarak bilinen ekran teknolojisi.

LTPO ekran teknolojisi

Xiaomi Mi 12 serisinin iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için de konuşulan LTPO ekran ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Bu ekranın en iyi özelliği batarya performansı arttırmak için tazeleme oranını 1 Hz ila 120 Hz arasında dinamik olarak değiştirerek güç tüketimini azaltıyor.

Şarj konusunda akıllı telefonun 120W kablolu ve 100W kablosuz şarj desteği sunacağı da çıkan söylentiler arasında.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap