1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi, elektrokromik arka kısımlı bir akıllı telefon geliştiriyor

Xiaomi, elektrokromik arka kısımlı bir akıllı telefon geliştiriyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi

uslı telefon pazarının öne çıkan firmalarından Xiaomi, elektrokromik arka kısımlı bir akıllı telefon geliştiriyor gibi görünüyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo, geçtiğimiz sene üzerinde çalıştığı renk değiştirebilen telefon altyapısı ile ses getirmişti. Prototip aşamasında olan bu ilginç sistem, karşımıza arka kısmı renk değiştirebilen bir telefonu çıkarıyordu.

Camlar arasına konulan özel bir film ile çalıştığı aktarılan altyapı, uygulanan elektrik akımı ile modelin arka bölüm rengini değiştirmesine imkan tanıyordu. Burada firma tam olarak “elektrokromizm” kullanıyordu.

İşte buna benzer bir sistem üzerinde Xiaomi de çalışıyor. Sağlam bir kaynaktan gelen bu bilgi, firmanın elektrokromik arka kısımlı telefon furyasını kaçırmayacağını gösteriyor. Xiaomi’nin bu teknolojiyi ilk olarak hangi telefonda kullanacağı ise henüz netleşmiş değil.

Xiaomi’nin bunu ilk olarak bir amiral gemisinde kullanması olası ancak orta üst seviye bir model de elektrokromik arka kısımla karşımıza çıkabilir. Çünkü daha önce bu teknolojiyi hep orta seviye örneklerde gördük.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi yakında 12 serisi ile karşımıza çıkacak

Xiaomi 12 serisi kaynaklara göre üç farklı modelden oluşuyor. Burada bizleri, 12, 12 Pro ve 12 Ultra modellerinin beklediği düşünülüyor. Bazı kaynaklar ise sadece 12 ve 12 Ultra’nın yolda olduğunu belirtiyor.

adaleım ayında görücüye çıkarılacak, satış ise aralık ayında yapılacak bilgisi verilen ailenin iki modelden oluştuğunu belirten bir kaynak, 12 ve 12 Ultra’da 200 megapiksellik Samsung imzalı bir ana kameranın olacağını aktarıyor.

Bu kaynağa göre 12’nin arkasında 200 megapiksel ana + ultra geniş açı + makro kameraları bir araya geliyor. 12 Ultra’da ise 200 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel periskop kameraları kullanılıyor. Söylendiği kadarıyla 12 Ultra 10x optik zoom ile yolda bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

Elektrokromik arka kısım ile alakalı video[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap