1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi CC11 akıllı telefon modeli ve ilk detayları ortaya çıktı

Xiaomi CC11 akıllı telefon modeli ve ilk detayları ortaya çıktı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi Mi 11i

Xiaomi, telefon tarafındaki ürün gamını büyütmeyi sürdürüyor. Firmanın bu sefer Xiaomi CC11 telefon modeli ve ilk ayrıntıları ses getirdi.

Xiaomi CC11, global olarak A serisi veya Note serisi altında satışa sunulacak ve söylendiği kadarıyla çok yakında Çin merkezli olarak lanse edilecek.

Henüz tasarımı sızdırılmayan CC11, açıklandığı kadarıyla 6,55 inç 90 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 778G işlemciden alıyor. Önünde 20 megapiksel selfie kamerası yer alan telefon, arkasında üçlü kamera taşıyor.

Kaynaklara göre buradaki ana kamera 64 megapiksel çözünürlükte. 33W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pil üzerine kurulan telefonun, 157 gram ağırlığında olduğu da aktarılıyor.

Orta seviyede dikkat çekebilme ihtimali olan Xiaomi CC11, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen “Xiaomi, elektrokromik arka kısımlı bir akıllı telefon geliştiriyor” haberinin arkasında yer alan ilk telefon olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi CC11 gibi Xiaomi 12 serisi de yolda bulunuyor

Hatta telefonlar için en son bir kamera ayrıntıı çıktı. Buna göre Xiaomi 12‘nin arkasında 50 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel telefoto kameraların bir araya geliyor.

50 megapiksel telefoto kameranın periskop temelli olduğu, 5x optik ile 10x hibrit zoom‘un kullanıcılara sunulacağı gelen bilgiler arasında dikkat çekiyor.

Xiaomi 12’nin üzerine konulacak Xiaomi’nin 12 Pro veya 12 Ultra’da ise 200 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel periskop telefoto kameralarını bir araya getirmesi olası görünüyor.

Not: Görsel temsilidir

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap