1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi 12 serisi, ağır çekim video konusunda iddialı geliyor

Xiaomi 12 serisi, ağır çekim video konusunda iddialı geliyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi Mi 11 Pro

Aktif olarak yolda olan Xiaomi 12 serisinden dikkat çeken yeni bilgiler var. Bu sefer ailenin kamerası odağında bir ağır çekim video ayrıntıı var.

Xiaomi 12 serisi ya tam olarak 12, 12 Pro ve 12 Ultra modellerinden veya 12 ve 12 Ultra modellerinden oluşuyor. adaleım ayında görücüye çıkarılacak, satış ise aralık ayında yapılacak bilgisi verilen ailenin iki modelden oluştuğunu belirten bir kaynaklar, telefonlar için yeni bilgiler verdi.

Kısa süre önce konulan bir kaynak, Xiaomi 12‘nin arkasında 50 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel telefoto kameralarının bir araya geldiğini aktardı.

50 megapiksel telefoto kameranın periskop temelli olduğu, 5x optik ile 10x hibrit zoom‘un kullanıcılara sunulacağı gelen bilgiler arasında dikkat çekiyor.

Xiaomi’nin 12 Pro veya 12 Ultra’da ise 200 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel periskop telefoto kameralarını bir araya getirmesi olası görünüyor.

Biliyorsunuz bugün Samsung’dan ayrıntılarına aşağıda yer verdiğimiz 200 megapiksellik ilk telefon kamerası geldi.

İşte bu kamera sistemlerinden 50 megapiksel çözünürlükte olanlar, özellikle Xiaomi 12’deki 50 megapiksel ana kamera, 1.920 fps ağır çekim video kaydı yapabilecek. Bu kadar yüksek değerler daha önce görülmemiş değil ancak firmanın bunu ciddi şekilde kaliteli sunacağı aktarılıyor.

Firmanın uzun süredir aktif olarak test ettiği bu özellik, ağır çekim videolardan hoşlananları sevindirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisi için başka bilgilerimiz de var

12 serisi çok ama çok yüksek ihtimalle gücünü yakında tanıtılacak 4 nm Snapdragon 898 işlemciden ve LPDDR5X RAM’den alıyor. Yeni nesil LPDDR5X ile aktarım kapasitesi 6.400 Mbps seviyesinden 8.533 Mbps seviyesine çıkıyor. Bu tam olarak LPDDR4X’in iki katı ve bu açıdan 12 serisi özelinde bellek erişiminde / performansında çıta oldukça yükseliyor.

Serinin 120 Hz AMOLED ekran, en az 8 GB RAM ve en az 5.000 mAh pil gibi özelliklere sahip olması hemen hemen kesin olan ayrıntılar arasında yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap