1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi 11T Pro için hızlı şarj gücü resmi olarak açıklandı

Xiaomi 11T Pro için hızlı şarj gücü resmi olarak açıklandı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi 11T ve 11T Pro

İlk bilgileri geçtiğimiz aylarda gelen Xiaomi 11T serisi için sızıntılar ve paylaşımlar sürüyor. Bu sefer 11T Pro merkezde.

Xiaomi 11T ve 11T Pro en son 91 Mobiles tarafından sızdırılan yukarıda gördüğünüz tasarımlarıyla gündeme gelmişti. Birbirleriyle birebir aynı görünüyor bilgisi verilen telefonlar, tasarında sürpriz yapmamış ancak şık bulunmuştu.

Modeller hakkında elbette başka bilgiler geliyor. Firmanın yaptığı son paylaşıma göre 11T Pro kesin olarak 120W hızlı şarj desteğine sahip. Bu değer henüz 11T için açıklanmıyor, ailenin altındaki modelin daha düşük hızlı şarj sunabileceği düşünülüyor.

Daha önce çıkanlara göre 11T ve 11T Pro tam olarak 23 Eylül tarihinde tanıtılacak. Türkiye’de de satılması beklenen telefonlardan 11T Pro, gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Kaynaklara göre bu cihaz 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 120W hızlı şarj desteğini 5.000 mAh pilde kullanıyor.

11T Pro’nun arkasında 64 megapiksel veya 108 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin altındaki Xiaomi 11T için de bazı ayrıntılar biliniyor

Xiaomi 11T, daha önce yapılan bir sızıntıya göre 120 Hz yenileme hızına sahip 20:9 bir ekran üzerine kuruluyor. Burada halen yüzde 100 kesin değil ancak 11T Pro gibi OLED bir panelin kullanıldığı düşünülüyor.

Gücünü halen modeli belli olmayan MediaTek imzalı bir işlemciden alan 11T, kaynaklara göre arkasında üçlü kamera sistemi taşıyor. Buradaki ana kameranın 64 megapiksel çözünürlükte olduğu belirtiliyor.

gerisında temel olarak ana + ultra geniş açı + 3x telefoto kameraları bir araya getirilecek 11T, başlıkta da belirttiği gibi Türkiye dahil birçok global pazara ekim ayında giriş yapabilir.

Bu arada Xiaomi 11T serisinden sadece 11T Türkiye’ye gelebilir, 11T Pro Türkiye pazarına hiçbir zaman resmi olarak girmeyebilir. Ancak bunun henüz kesin olmadığını özellikle belirtelim.

alakanizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap