1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Xbox Series X kullanıcı paneli için beklenen özellik yolda

Xbox Series X kullanıcı paneli için beklenen özellik yolda
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Xbox Series X güç bakımından rakibi PlayStation 5‘e ufak bir fark atıyor fakat rakibinin elinde bulundurduğu özel oyunlar Xbox tarafına büyük bir fark atıyor. Her iki konsol da 4K 120fps değerlerinde oyun oynatabiliyor. Konsolları açtığımızda bizi kullanıcı panelleri karşılıyor. PS5’in kontrol paneli 4K çözünürlük ile kullanıcıya sunulurken, Xbox Series X’te bu 1080p. Xbox Series X kullanıcıları uzun bir süredir bu durum için geri bildirimde bulunuyor. Geri bildirimleri dikkate alan şirket kullanıcı panelinin çözünürlüğünü artırmayı planlıyor.


Microsoft, Xbox Series X’in adıyla dalga geçti

Microsoft, Xbox Series X’in adıyla dalga geçti

Microsoft, Xbox Series X’in adıyla dalga geçti. Birçok kişi yeni nesil Xbox konsollarının adlandırılmasında bir problem olduğunu düşünüyordu.

Xbox Series X kullanıcı paneli 4K oluyor

Microsoft, bugünden itibaren Alpha ve Alpha Skip-Ahead zincirlerinde bulunan Insider test kullanıcıları için güncellemeyi sundu. Xbox Series X‘in kontrol paneli uzun bir süredir 1080p olarak sunuluyordu. Önce test kullanıcılarının deneyimine sunulan 4K kontrol paneli bir süre sonra diğer kullanıcılar için de gelecek. 4K kontrol paneli sayesinde görüntü daha canlı ve keskin olacak.

Xbox Series X kullanici paneli

Microsoft, sitesinde yaptığı açıklamada, “Bu değişiklik, Ana Sayfa, Kılavuz ve kullanıcı arayüzünün diğer alanlarının daha yüksek netlik ve metin okunabilirliği için daha yüksek bir çözünürlükte görüntüleneceği anlamına geliyor” dedi.

Henüz Xbox Series S‘in kullanıcı panelinde iyileştirmeler görüp görmeyeceğimize dair bir açıklama yok. Ancak Microsoft, diğer platformlara getirmeden önce her şeyi daha güçlü donanımda test etmek istiyor olabilir.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap