1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Xbox Game Pass rakip cihazlara mı geliyor?

Xbox Game Pass rakip cihazlara mı geliyor?
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Xbox Game Pass sunduğu oyunlar ve ucuz fiyatıyla oyuncuların gözünü doldurmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra yakın zamanda beta olarak piyasaya sürdüğü Xbox Cloud Gaming ile daha cazip bir yer haline geldi. Şimdi ise şirket, rakiplerine Game Pass için bir fikir sundu.

PlayStation 5 ve Nintendo Switch platformları için Xbox Game Pass‘in eklenmesi konusunda ortaya bir fikir atıldı. Ancak iki platform da buna pek sıcak bakmadı. Bunun üzerine Xbox başkanı Phil Spencer hizmetin yakın zaman içerisinde her iki konsola da gelmeyeceğini açıkladı. Yine de bu fikre sıcak baktıklarını da belirtti.


Xbox Game Pass’in Ağustos ayı takvimi açıklandı!

Xbox Game Pass’in Ağustos ayı takvimi açıklandı!

Microsoft’un abonelik hizmeti Xbox Game Pass’e Ağustos ayı içinde eklenecek ve kaldırılacak oyunların listesi belli oldu.

Xbox Game Pass, PS5 ve Nintendo platformlarına gelmiyor

GamesRadar‘a konuşan Spencer, yakın zamanda Xbox Game Pass‘in neden Sony ve Nintendo platformlarında bulunmayacağını açıklığa kavuşturdu. Spencer; “Şu anda Xbox Game Pass’i rastgele bir kapalı platforma getirme planımız yok. Çünkü bu platformlar Xbox Game Pass tarzı bir şey istemiyor. Bunun dışında büyümemiz için web, PC ve mobil platformları var. Dolayısıyla tüm odak noktamız açıkçası bu platformlarda” dedi.

Xbox, Game Pass'i PS5 veya Switch'e getirmek istiyor

Sony ve Nintendo sunulan fikre pek açık bakmadı

Spencer‘ın yapmış olduğu konuşmaya baktığımızda üç platform arasında bir Xbox Game Pass konuşması geçmiş gibi görünüyor. Ancak bakıldığında Sony ve Nintendo‘nun bu fikre pek açık olmadığını görüyoruz. Bunun hakkında Spencer, Xbox’ın rakiplerinin neden böyle bir fikri kabul etmediğini anladığını söyledi. Bu durumun Sony ve Nintendo’nun sunduğu şeyleri bozduğuna inandığını belirtti.

Xbox Game Passi PS5 ya da Switche getirmek istiyor 2

Sony‘nin ve Nintendo‘nun hizmeti istememelerinin birçok nedeni olabilir. Baktığımızda Microsoft‘un birinci parti oyunları çıktığı gün Xbox Game Pass‘e dahil oluyor. Ancak Sony ve Nintendo‘da durum böyle değil. İki şirket kendi oyunlarını tam fiyattan satıyor. Hatta Sony, PlayStation 5 özel oyunları için 70 dolar alıyor.

Nintendo tarafında Xbox Game Pass‘e benzer bir özellik olan Nintendo Switch Online bulunuyor. Xbox Game Pass ile karşılaştırıldığında yurt dışında daha ucuz bir deneyim sunuyor. Bu nedenlerden dolayı Sony ve Nintendo‘nun fikirlerini değiştireceği pek düşünülmüyor. Ancak yine de Xbox hala bu tarz tekliflere açık gibi görünüyor.

Xbox Game Passi PS5 ya da Switche getirmek istiyor 3

Sizler Xbox Game Pass için Sony ve Nintendo‘nun tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap