1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 11’in herkese açık ilk beta sürümünü yayınladı..

Windows 11’in herkese açık ilk beta sürümünü yayınladı..

featured

- Advertisement -

Microsoft, Windows 11’in ili beta sürümünü herkese açık bir şekilde resmi olarak yayınladı. İlk beta, Windows İnsider Programı’na kayıt olmuş ve kayıt olan herkes bu programı kullanabilme hakkına sahip olacak.

- Advertisement -

Windows 11 Public Beta daha az hata içeriyor

Public Beta ve Dev Beta arasındaki tek fark sistem kararlılığıdır. Microsoft, beta sürümünün daha az hata içerdiğini, böylece sıradan kullanıcıların, bu programı yükleyerek deneyebileceğini belirtiyor. Bu sürümü yüklemek için Microsoft’un bütün uyumluluk gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır.
Windows 11’in yeni olan beta sürümünün, şirketin oldukça katı donanım uyumluluğu kısıtlamaları ışığında çalışıp çalışmayacağı ise şu anda muamma.
Developer sürümünü daha önceden yüklemiş olan kişiler de Public Beta’ya geçebilmekte. Public Beta sürümüne geçmek için, Ayarlar kısmına girerek “Windows Güncelleme” seçeneğine tıklayın. Ardından Windows İnsider Programı’na giderek “İnsider Ayarlarını Seç” yazısına tıklayın. Yeni işletim sistemini hiç yüklememiş olan kullanıcılar da sürüm yükleyebilecek. Kullanıcılar, aynı menü üzerinden Windows 11’in Beta sürümünü de yükleme hakkına sahiptir.

 

windows 11

 

Windows 11 Gereksinimleri Akılda Soru İşareti Bırakıyor..

Windows 11’e hangi yeniliklerin geldiği, kullanıcılar tarafından büyük bir merak konusuydu. Gelen yenilik ile beraber Windows sistemi yeni bir tasarıma sahip oldu. Başlat menüsü, açılır pencereler ve uygulama pencereleri olmak üzere, şirket Windows 11 ile uyumlu olan bilgisayarlar için oldukça yüksek gereksinimler belirlenmektedir.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap