1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Windows 11 işletim sistemi için çıkış tarihi verildi

Windows 11 işletim sistemi için çıkış tarihi verildi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Windows 11

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi için Microsoft tarafından beklenen çıkış tarihi verildi.

Hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi için daha önce sürekli olarak ekim ayı içerisinde geliyor deniyordu.

Bugün bir açıklama yapan Microsoft, sistemin tam olarak 5 ekim tarihinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Windows 11’in lisanslı Windows 10 kullanıcılarına bedava olacağını tekrardan belirtelim.

Bu arada firma bazılarını üzecek bir haber de verdi. Ortaya çıktığı kadarıyla sürüm ilk aşamada Android uygulama desteğini sunmayacak. Yerleşik olarak desteklenen bu imkan, testler sonrasında aktif hale getirilecek. Bunun için biraz daha beklenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemi için kısa süre önce daha da önemli bir bilgi gelmişti

Aktif olarak beta testleri yapılan işletim sistemi, yapılan açıklamaya göre daha önce verilen minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan eski sistemlere de yüklenebilecek.

Ancak bunun için Windows 10’dan Windows 11’e otomatik geçiş yolu kullanılamayacak. Windows 11’i eski sistemlere kurulması için Microsoft’un sağlayacağı ISO dosyası kullanılacak ve sıfırdan yükleme yapılacak.

Bu gerçekten önemli bir adım çünkü bu sayede milyonlarca sistem geride kalmayacak. Kurulum için 4 GB RAM, 64 GB depolama ve iki veya daha fazla çekirdeğe sahip 1 GHz hızında bir 64-bit işlemcili PC yeterli olacak.

ISO üzerinden Windows 11 kurulumu çok zor sayılmaz ancak herkesin yapabileceği bir işlem de değil. Süreçte keşke buna gerek kalmasa ancak yine de bu tarz bir geriye dönük destek harika görünüyor.

Ancak Microsoft özellikle belirtiyor. Eski sistemlerde Windows 11’in bazı özellikleri tam olarak çalışmayabilir, sürücü uyum problemları yaşanabilir. Firma otomatik olarak Windows 11’e geçmeyen sistemlerin sistem performansını garanti etmiyor.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu:[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap