1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 11 İlk Bakış, Sızıntılar

Windows 11 İlk Bakış, Sızıntılar
+ - 3

- Advertisement -

Windows 11 henüz resmi olarak çıkmasa da, bazı görüntüleri internete sızdırılmış durumda. Bu görüntüler üzerine yapılan yorumlara göre, Windows sisteminde yeni bir tasarım olacağı belirtiliyor. Windows 10’dan sonra çıkması beklenen sistem olan Windows 11 ne zaman çıkacağı merak konusu. İnternete sızdırılan görüntüleri incelendiğinde tasarımı ile gayet şık duran sistemi, teknoloji kanalları tarafından ISO dosyasını bilgisayarda kurarak test edilmişti. 

- Advertisement -

images 5

Resmi olarak indirme dosyası yayınlanmasa da ISO dosyası internete sızdırılan Windows 11 sistemini indirmeniz tavsiye edilmiyor. Kısa sürede yayınlanacağı konuşulan sistemin resmi olarak yayınlanmasından sonra indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Windows 11’in yayınlandığı zaman bilgisayarlara otomatik olarak güncelleme ve indirme geleceği de ifade ediliyor. Bu bilgilere ek olarak, Windows 11 ISO dosyasının boyutu da 4.5 GB olarak belirlenmiştir. Microsoft, son ürün ve hizmetlerine Xbox Series X, Windows Live ve OneDrive gibi bazı beklenilmeyen isimler getirmişti. 

Sızıntılara göre, sistemin kullanıcı arayüzü, yıllardan beri olan düşene sahip olacak. Sisteme gelen yeni tasarım,  “Sun Valley” olarak adlandırılan bir dizi özelliğin olabileceği konuşuluyor. 

images 6

Sun Valley yeniden tasarımının arasında olan başlat menüsü, yenilenen Dosya Gezgini ve Görev Çubuğu yer alıyor. Microsoft’un pil kullanım grafiğinin de Windows ayarları uygulamasına getirileceği düşünülüyor. Tablet ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları için kullanışlı olacağı düşünülen bu sistem, milyonlarca Windows kullanıcısı için güncellenmiş, yeni bir işletim olarak ayarlanmıştır.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.