1. Ana Sayfa
  2. Haberler

WhatsApp ve İnstagram’dan Facebook Logosu Kaldırıldı

WhatsApp ve İnstagram'dan Facebook logosu kaldırıldı. Yerine şirketin yeni ismi Meta geldi.

WhatsApp ve İnstagram’dan Facebook Logosu Kaldırıldı
+ - 0

- Advertisement -

Geçtiğimiz haftalarda Facebook isminde değişikliğe gidilerek markanın yeni adının “Meta” olacağı açıklamıştı. Bu yüzden WhatsApp ve İnstagram’dan Facebook logosu kaldırıldı.

- Advertisement -

Facebook, İnstagram ve WhatsApp gibi önde gelen sosyal medya uygulamalarını içerisinde barındıran Facebook Inc. isminde değişikliğe giderek markanın yeni adının “Meta” olacağını duyurdu.

Yeni ismin, Facebook Inc. kuruluşunun adaşı olan sosyal medya hizmetinden ziyade, sanal paylaşım alanı olarak adlandırılan “Metaverse” inşa etme isteklerini yansıttığını belirten Zuckerberg şöyle konuştu: “Şu andan itibaren, önce Facebook’a değil, önce Metaverse olacağız. Bu, zamanla diğer hizmetlerimizi kullanmak için Facebook’u kullanmanız gerekmeyeceği anlamına geliyor. Yeni markamız ürünlerimizde görünmeye başladığında, insanların Meta markasını ve temsil ettiğimiz geleceği tanımasını umuyorum. Meta, 3D olarak oynayacağımız ve bağlanacağımız bir yer olan Metaverse’i oluşturmaya yardımcı oluyor. Sosyal bağlantının bir sonraki bölümüne hoş geldiniz.”

İnstagram ve WhatsApp üzerinde “from Facebook” yazısını kaldıran yeni adı ile Meta şirketi, bunun yerine “from Meta” yazısını koydu.

3584211295

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap