1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp, “sarı sayfalar” altyapısını test etmeye başladı

WhatsApp, “sarı sayfalar” altyapısını test etmeye başladı

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -WhatsApp

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, “sarı sayfalar” altyapısını test etmeye başladı. Süreç ilk olarak yurt dışında.

İlk olarak Brezilya merkezli olarak başlayan bu test, kişilerin yerel işletmeleri bulmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu açıdan “sarı sayfalar” ibaresiyle öne çıkarılan altyapı, kişilerin bulunduğu bölgedeki işletmeleri kategoriler haline sıralıyor ve hızlı iletişim imkanı sunuyor.

Bu altyapıda potansiyel müşteriler ve şirketlerin / işletmelerin birbirlerini bulması gerçekten ciddi şekilde kolaylaşıyor. Biliyorsunuz WhatsApp günümüzde kişisel iletişim ve iş iletişimi yanında şirketler / işletmeler ile olan bağlantı özelinde de çok aktif şekilde kullanılıyor.

Sarı sayfalar altyapısının ileride diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor. Bu altyapının gerçekten her ülkede yüksek oranda kullanılma ihtimali bulunuyor. Kurulan altyapının, yerel işletmeler özelinde Google aramalarından daha iyi sonuçlar sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yakında çoklu cihaz desteğini de getirecek

WhatsApp için çoklu cihaz desteği uzun zamandır gündemde. Bilmeyenler için bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek.

tarafi WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi çok ama çok yakında sona eriyor. kırmızıtyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu özellik için halen tam olarak tarih verilmiyor ancak sistem en son iOS betasıyla herkese açılmış durumda. 

Burada bilinmesi gereken en önemli ayrıntılardan birisini ise firma tam olarak şöyle açıklıyor:

“WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.”

tarafi süreçte aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılamıyor. Bu genel olarak bakıldığından alınmış oldukça mantıklı bir karar.

alakanizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap