1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp, platformlar arası geçişte ikinci aşamaya da hazır

WhatsApp, platformlar arası geçişte ikinci aşamaya da hazır
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -WhatsApp

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde uzun zamandır gündemde olan platformlar arası geçişin ilk aşamasını başlattıklarını duyurdu. Şimdi sıra ikinci aşamada.

WhatsApp bu bahsettiğimiz özelliği hatırlarsınız “Sohbetlerinizi birlikteinizde Götürün” mottosuyla tanıtmış ve firma tam olarak kullanıcılara sohbet geçmişinin iOS’tan Android’e taşınması özelliğini sunmuştu.

Bu çok zahmetsiz olarak çalışan özellik, Wabetainfo’nun haberine göre çok yakında Android tarafından iOS tarafına geçiş için de sunulacak. nihayet beta sürümüne aktif olarak giren özellik, birçok kullanıcıyı memnun edecek.

Bu imkan sayesinde Android telefonunuzdaki sohbet geçmişinizi ve medya içeriklerinizi bir iPhone’a geçerken “beraberinizde götürebileceksiniz”. Bu imkan beta sürümlerine girdiğinden çıkış çok yakında olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp bu imkan için resmi olarak şunları söylemişti:

Firmanın yeni imkan için söyledikleri ise tam olarak şöyleydi: “WhatsApp mesajlarınız size aittir. şahıssel WhatsApp mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve mesajlarınızın sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın nedeni budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden diğerine aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği güvenli ve güvenilir bir şekilde oluşturmak için işletim sistemi ve cihaz üreticileriyle sıkı bir şekilde çalışıyoruz.

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar.

kafalangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip rastgele bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.

Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bu sadece bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar arasında geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini güvenli bir şekilde beraberinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap