1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Whatsapp’ın Çoklu Ekran Özelliği Hakkında Detaylar

Whatsapp’ın Çoklu Ekran Özelliği Hakkında Detaylar
1

- Advertisement -

Günümüzde en çok kullanılan haberleşme platformu olan Whatsapp 12 yıl önce kullanıma sunuldu. 2014 yılında Facebook şirketi tarafından satın alınan Whatsapp haberleşme ve mesajlaşma platformunda birçok değişiklik meydana geldi.

- Advertisement -

Whatsapp bildiğiniz üzere sadece tek bir cihazda kullanım izni veriyordu. Son yapılan açıklama ile artık çoklu erken özelliği ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Diğer cihazlar üzerinden sadece Whatsapp web olarak kullanımına sunuluyordu. Microsoft ise Whatsapp’ın web sürümünü bir uygulama ile marketine eklemişti.

Whatsapp

Geçen günlerde duyusu yapılan çoklu cihaz özelliği sayesinde Whatsapp kullanıcıları 4 cihaza kadar hesaplarını kullanabilecek. Bu sayede 4 cihaz üzerinde aynı anda tek bir platformu kullanabileceksiniz. Şu an için sadece ana cihaz dışında tek bir web versiyon destekleyen Whatsapp yakın zamanda 4 cihaz özelliğine geçecek.

Çoklu cihaz özelliğinin ilk beta testleri de başlamış bulunmakta. Şirket bu hafta özelliği halka açık şekilde test etmeye başladı. Test sürecinde bazı önemli detaylara da yer veriliyor.

Çoklu Ekran Özelliğinin Bazı Özellikleri;

  • 4 ayrı platformda aynı anda Whatsapp kullanılabilecek.
  • Ana cihazda herhangi bir internet bağlantısı olmadan 4 cihaza kadar tek bir Whatsapp aynı anda kullanılabilecek.
  • Ana cihazda 2 ay internet bağlantısı bulunmazsa diğer platformlardaki oturumlar otomatik olarak sonlandırılacak
  • 4 bağlantılı cihaz: 1 Mobil uygulama, 1 Masaüstü uygulaması, 1 Whatsapp Web ve 1 Facebook portal platformları üzerinden erişim sağlanabilecek.
  • Bağlı cihazlarda sesli ve görüntülü sohbet aramaları yapılabilecek.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir