1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Western Digital, flash teknolojili yeni hard disk altyapısını tanıttı

Western Digital, flash teknolojili yeni hard disk altyapısını tanıttı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Depolama pazarının en büyük isimlerinden Western Digital, “hard disk yeniden tasarlanıyor” mottosuyla önemli bir duyuru yaptı.

Western Digital, HDD ReImagine etkinliğinde geleneksel depolama anlayışının sınırlarını aşan ve flash teknolojisi ile güçlendirilmiş yeni sürücü mimarisini tanıttı.

Şirketin HDD ve flash alanlarında inovasyon yapma konusundaki yeteneğinin devamı niteliğindeki OptiNAND teknolojisine sahip yeni depolama mimarisi, söylendiği kadarıyla HDD’leri iNAND yerleşik flash sürücüleriyle entegre ve optimize ediyor.

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre üç aşamalı aktüatör (TSA) ve HelioSeal teknolojisi dahil olmak üzere sektörde ilk olan teknolojilerden yararlanan yeni sürücü mimarisine sahip ilk ürünler, plaka başına emsali olmayan 2.2 TB alan sunacak ve başarışı kanıtlanmış ePMR teknolojisinde kapasite kazanımlarını artıracak.

Sektörde yeni bir dönüm noktası oluşturduklarını belirten Western Digital, belirli müşterilerine OptiNAND teknolojisine sahip yeni dokuz diskli, 20 TB ePMR flash ile geliştirilmiş sürücü örneklerini gönderdiğini de aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Western Digital, yeni altyapı ile şimdilik daha çok kurumsal alana odaklanıyor

Western Digital‘in, aynı HGST’nin (bugün Western Digital’in bir parçası) 2013 yılında ilk kez hava geçirmez şekilde kapatılan helyum HDD’leri gönderdiği zamankine benzer hard disk mimarisi inovasyonları konusunda güçlü bir geçmişi var” diyen IDC’de hard disk sürücüleri konusunda araştırma direktörü olan Ed Burns, “AI, ML, blockchain, IoT, sensörler ve daha birçok teknolojinin artmasıyla birlikte, günümüzün veri büyümesini, özellikle de büyük ölçeklerdekini, depolamak ve korumak için yeni depolama inovasyonlarına ihtiyaç duyulduğundan şüphe yok.

Hem flash hem de HDD üreten tek şirket olarak Western Digital, ePMR sürücülerinin alan yoğunluk eğrisini gelecek nesiller için genişletmek üzere kendi şirket içi yeteneklerinden benzersiz bir şekilde yararlanarak, müşterilerin dijital ekonominin artan taleplerini karşılamalarına yardımcı olabilir” açıklamasını yapıyor.

New H3C Group, Bilgi İşlem ve Depolama mahsul Grubu reis uçurumdımcısı Billy Chen ise; “Bu yeni mimari, Western Digital’in güç ve yeteneklerinin doğal bir uzantısı ve pazar depolama alanında evrimsel bir yenilik sunuyor. Eski bir müşteri olarak OptiNAND teknolojisinin heyecan verici olduğunu söyleyebilirim çünkü gelecek yıllarda depolama ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yardımcı olacak.” diyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap