1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Western Digital çip üretimi için görüşmeler yapıyor

Western Digital çip üretimi için görüşmeler yapıyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Western Digital çip üretimi içi Kioxia ile görüşmelerini sürdürüyor. 20 milyar dolar değerinde bir hisse birleşmesi olabilir.

Western Digital çip üretimi için görüşüyor

Western Digital’in Japon çip üreticisi ve ortağı Kioxia ile olası bir 20 milyar dolar değerindeki hisse birleşmesi için ileri görüşmelerde bulunduğu belirtildi. İkilinin, Samsung Electronics’e rakip olacak bir NAND bellek devi yaratacak bir hamle peşinde olduğu iddia edildi.

Şirketlerin Eylül ayı ortalarında bir anlaşmaya varabileceği belirtiliyor. Western Digital CEO’su David Goeckeler birleşik firmayı yöneteceği de vurgulandı.

Kioxia Holdings Corp ve Western Digital, birleşmelerle ilgili spekülasyonlar hakkında yorum yapmadıklarını söyledi. İkilinin birleşmesi; 5G genişlemesi ve evden çalışmadaki pandemi kaynaklı bir artış tarafından yönlendirilen bellek yongalarına yönelik güçlü talebi yakalamak için rekabeti yeniden başlatacak.

fasılaştırma firması şimendiferdForce’a göre Samsung, NAND pazarının üçte birinden fazlasına hakimken, Kioxia yaklaşık yüzde 19 ve Western Digital yüzde 15 paya sahip. Morningstar analisti William Kerwin bir araştırma notunda, “Böyle bir anlaşma, hızlı bir şekilde konsolide olan çip pazarındaki rekabetçi konumunu güçlendirmek için Western tarafından savunma amaçlı, ancak ihtiyatlı bir hareket olacaktır.” dedi.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap