1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WeChat rakip bağlantılara erişime izin veriyor

WeChat rakip bağlantılara erişime izin veriyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Çin’de düzenleyici kurumun son açıklamaları platformları harekete geçirdi. WeChat rakip bağlantılara izin vermeye başladı.

Kademeli düzelme: WeChat rakip bağlantıları erişime açıyor

Tencent Holdings’in tanınmış WeChat mesajlaşma uygulaması, düzenleyicilerin şirkete ve rakiplerine uzun süredir devam eden birbirlerinin bağlantılarını önleme uygulamasını sona erdirmelerini söylemesinden günler sonra, kullanıcıların dış bağlantılara erişmesine izin vermeye başlayacak.

Çin’in teknoloji devleri, rakipler tarafından bağlantıların ve hizmetlerin platformlarında paylaşılmasını engellemişti. Ancak düzenleyiciler, uygulama kullanıcıların deneyimini etkilediği ve tüketici haklarına zarar verdiği için firmalara bunu düzeltmelerini söylemişti.

devinim, Çin’in en büyük şirketlerinden bazılarının piyasa değerinden milyarlarca doları silen sektöre yönelik daha geniş bir düzenleyici baskının parçası oldu. WeChat yaptığı açıklamada, kullanıcıların WeChat’in en son sürümüne yükselttikten sonra özel, bire bir sohbetlerdeki bağlantılara erişmelerine izin vermekle başlayarak, değişiklikleri aşamalı olarak uygulayacağını duyurdu. Ancak aşırılığı önleme gibi ilkeleri izlemeye devam edileceği belirtildi.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap