1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Waymo’nun otonom araçları 20 milyon km’yi geçti

Waymo’nun otonom araçları 20 milyon km’yi geçti
+ - 0

- Advertisement -

Waymo’nun otonom araçları 32 milyon km’den fazla fiziksel yol gitti. Waymo, otonom sürüş konusunda halen lider konumda.

- Advertisement -

Waymo’nun otonom araçları testlerini sürdürüyor

Otonom sürüş üzerine çalışan birçok şirket dikkat çekici çalışmalar yapmış olsa da Waymo teknoloji üzerine halen çok çalışıyor. Waymo Driver AI ile ilgili bir güncellemenin yanı sıra kendi kendine sürüş testleri hakkında ayrıntıları paylaştı.

Waymo, bir dizi LiDAR, radar ve kameranın çeşitli hava koşullarında aracın çevresinde neler olup bittiğini izleyebileceğini söylüyor. Sistem, insanların anlayabileceği şekilde aracın çevresinin 3 boyutlu bir görünümünü oluşturuyor. Diğer araçlarla birlikte sistem, aracın yanından geçen bisikletlilerin yanı sıra yayaları da görebiliyor.

Şirket, Waymo Driver’ın trafiğin ortasında açılan bir kamyon kapısı ve bir paketi teslim etmek için hareket eden kurye gibi hareketleri uzaktan algılayabildiğini söylüyor. Waymo, 2009’dan beri araçlarını San Francisco’da test ediyor ve bu yılın başlarında şehirdeki çalışmalarını hızlandırdı. Araçları artık her hafta SF’nin yollarında 160 bin 934 mil kuzeyde seyrediyor.

Şirketin araçları, otonom olarak kamuya açık yollarda fiziksel şekilde 32.16 milyon km’den fazla ve simülasyonlarda 32.16 milyar milden fazla yol kat etti.

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap