1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Volta Trucks elektrikli dağıtım kamyonları

Volta Trucks elektrikli dağıtım kamyonları

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Volta Trucks elektrikli dağıtım kamyonları  için 37 milyon Euro toplandı. Bu tutarla Volta, karbon emisyonlarını azaltmak istiyor.

Volta Trucks elektrikli dağıtım kamyonları  için finansman turunu tamamladı

Elektrikli araç girişimi Volta Trucks’a göre, Londra’da büyük ticari araçlar yaya ölümlerinin yaklaşık %26’sına ve bisikletçi ölümlerinin yaklaşık %80’ine neden oluyor ve karbon emisyonlarının çok büyük bir kısmını oluşturuyor.

Volta’nın çözümü, Avrupa’da Ağır Yük vasıtaları olarak adlandırılan büyük kargo aracını, şehir merkezlerinde orta ve son mil teslimatı için elektriklendirmek ve yeniden tasarlamaktır. Bir şirket sözcüsü “Kamyonların ve şehir merkezlerinin geleneksel tasarımı gerçekten birlikte çalışmıyor, ancak şehir merkezlerinde kamyonları yasaklayamazsınız” dedi.

Volta Trucks, Londra ve Paris’te bir pilot araç filosuyla başlayarak planlarını hızlandırmak için 37 milyon euro tutarında bir finansman turunu tamamladı.

Şirket fikri Volta’nın kurucu ortağı ve İsveçli seri girişimci Carl-Magnus Norden’e Elon Musk Tesla Model 3’ü ortaya çıkardığında geldi. Norden, ticari araç dünyasını heyecanlandırmak için çok az eşdeğer hareket olduğunu fark etti.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap