1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Volkswagen ID.2; ailenin ucuz elektrikli otomobili neler sunacak?

Volkswagen ID.2; ailenin ucuz elektrikli otomobili neler sunacak?
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Volkswagen ID.2
volkswagen id 3 1

2025 yılında satışa sunulması planlanan Volkswagen ID.2, altyapısı ve sonradan eklenebilen donanımları sayesinde uygun fiyatlı olacak.

Elektrikli otomobil dönüşümüne gerçekleştirdiği yatırımların karşılığını yavaş yavaş satış raporlarında görmeye başlayan Volkswagen, iddiasının henüz başında. 2025 yılında satışlarınının çok ciddi bir bölümünü bu segmentte yapmak isteyen marka tarafında ürün gamı çeşitliliği hazırlıkları da devam ediyor. Günümüz itibarıyla geleneksel araçlara göre daha pahalı olduğu inkar edilemeyen elektrikli otomobillerin erişilebilir olması da çalışmaların bir diğer ayağı. Bunun için en temel etme ise, “grup içerisinde değişim” formülleriyle premium markalara yansıtılan altyapı. Günümüzde ID.3’ün giriş seviyesini oluşturduğu ailenin bundan sonraki en ucuz üyesi ie Volkswagen ID.2 olacak. T-Cross niteliğinde kompakt bir crossover olarak karşımıza çıkarılacak olan modelle ilgili ilk ayrıntılar da masada görünmeye başlıyor.

volkswagen id 3 1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.2 yeni bir platform üzerine geliştiriliyor

Biraz önce altını çizdiğimiz altyapı noktası ID.2’nin farkını hissettireceği noktaların başında geliyor. Volkswagen, MEB Entry adını verdiği giriş seviyesi niteliğindeki bu ekonomik altyapı sayesinde ID.2 ve ondan sonra gelecek diğer grup otomobillerinin fiyatlarını çok daha uygun şekilde konumlandırma ilavetenlığına sahip olabilecek. 2025 yılında satışa sunulacağına dair bilgilerin ışığında ID.2’nin 17.000 ile 18.000 dolar aralığında başlangıç fiyatına sahip olması bekleniyor. Bu “2025” tarihinin planlamanın ilk dönemlerinde 2023 olarak belirtilmesine karşın pazardaki karlılık ve hammadde fiyatlarının hedeflenen fiyata imkan sağlamadığı için ileriye atılmış olması da dikkat çekenler arasında. MEB Entry üzerinde A-B segmentin karmasında daha ufak bir otomobilin de geliştirileceğini belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platformun esnekliği ve yetenekleri üzerinden ID.2 ile ilgili ilk rakamsal ayrıntılar da yüksek sesle konuşulabiliyor. Eğer beklendiği gibi gerçekleştirse, otomobili 30 kWh ve 45 kWh aralığında kapasitelere sahip kompakt batarya paketleriyle sokaklarda göreceğiz. Bu bataryalar versiyonlara göre değişmekle birlikte 195 kilometre ile 290 kilometre aralığında menzil değerlerinin yakalanabildiği sürüşlere olanak tanıyacak. En üst teknik altyapı ve donanım kombinasyonuyla birlikte ID.2’nin fiyatlarının 20 bin doların üzerine rahatlıkla çıkacağı da masada görünen ayrıntılar arasında. Üretimi Seat’ın İspanya’daki fabrikasında gerçekleştirilmesi planlanan ID.2 ile birlikte tüm MEB Entry altyapılı grup otomobillerinin bu tesisten çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

alakanizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap