1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Virgin Galactic uzay görevinin ertelendiğini bildirdi

Virgin Galactic uzay görevinin ertelendiğini bildirdi

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

İtalyan Hava güçleri ile yürütülecek olan Virgin Galactic uzay görevi ertelendi Üçüncü taraf tedarikçi kaynaklı erteleme yaşandı.

Virgin Galactic uzay görevi için açıklama yaptı

Virgin Galactic Holdings Inc, potansiyel bir üretim hatası nedeniyle İtalyan Hava güçleri ile ilk ticari araştırma görevinde bir gecikme olduğunu bildirdi.

Şirket ilaveten, “Unity 23” olarak adlandırılan görevdeki gecikmeyi ABD Federal Havacılık yönetimsi (FAA) tarafından soruşturulmayı bekleyen karara bağladı. Virgin Galactic yaptığı açıklamada, üçüncü taraf bir tedarikçinin test uçuşunun hazırlıkları sırasında uçuş kontrol sisteminin bir bileşeninde olası bir üretim hatası konusunda uyardığını söyledi.

Misyon başlangıçta, İtalyan Hava güçleri ve Roma merkezli hükümet kurumu yücesal fasılaştırma Konseyi’nden ücretli üç mürettebat üyesini taşımak için Eylül sonu veya ekim ayı başlarında yapılması planlanıyordu.

FAA, Temmuz ayında milyarder Richard Branson’ı uzaya götüren ve geçen hafta SpaceShipTwo uçuşlarını, ajans olayla ilgili nihai raporu onaylayana veya problemların kamu güvenliğini etkilemediğini belirleyene kadar yasaklayan uçuşu araştırıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap