1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Vine’ın kurucusundan NFT oyun konsolu

Vine’ın kurucusundan NFT oyun konsolu
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Vine ve Byte’ın kurucuları arasında yer alan Dom Hofmann, ilginç bir proje ile gündeme geldi. Oyun konsolu geliştireceklerini belirten Hofmann, cihazlarda NFT ile oluşturulan sanal kartuş kullanılacağını açıkladı.

NFT sanal kartuş ile oyun oynanabilecek

NFT çılgınlığı her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan NFT müzik platformundan sonra şimdi de oyun konsolu projesi ortaya atıldı.

vinein kurucusundan nft oyun konsolu 1

Supdrive adı verilen projede Pacman ve Asteroid tarzı oyunlar kullanıcılara NFT olarak sunulacak. Sanal firmware (gömülü yazılım) üzerinde çalışan NFT’lerin olacağını belirten Hofmann, “Oyunların her kopyası farklı renk paletlerine ve zorluklara sahip olacak. Kullanıcılara özel, benzersiz oyunlar oluşturacağız.” ifadelerini kullandı.


Facebook’tan kripto para ile ödeme için büyük adım

Facebook’tan kripto para ile ödeme için büyük adım

Facebook, kripto para ile ödeme için yeni bir dönemin kapısını açmaya hazırlanıyor. Peki Facebook Diem ve Novi kripto para cüzdanı ne zaman hazır olacak?

Henüz çalışma prensibi ve oyunların kaç adet kopyasının olacağı açıklanmadı. Toplulukların da oyun geliştirebileceğini belirten Hofmann, tanıtmak için hazırlık yaptıkların oyun konsolunun yeteneklerini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

On-chain fantasy game console (Zincir üstü fantazi oyun konsolu) olarak adlandırılan Supdrive için Discord kanalı oluşturuldu. Kanalda açıklama yapan Hofmann, oyunların benzersiz olması nedeniyle sanat eseri gibi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Proje hakkında her hafta açıklama yapacağını söyleyen Hofmann, Ekim 2021’de lansman yapmayı planladıklarını belirtti. Vine ve Byte projelerine rekabet edemediği için veda etmek zorunda kalan Hoffman, bu kez oldukça iddialı görünüyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap