1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Victoria’s Secret eski modeli Bridget Malcolm: İlaçlarla ayakta durdum

Victoria’s Secret eski modeli Bridget Malcolm: İlaçlarla ayakta durdum
0

- Advertisement -

[ad_1]

Victoria's Secret eski modeli Bridget Malcolm: İlaçlarla ayakta durdum

- Advertisement -

Avustralyalı model Bridget Malcolm, eskiden çalıştığı dünyaca ünlü iç giyim markası Victoria’s Secret’ın kadınları sömürdüğünü ve aşırı zayıf olmaları konusunda baskı yaptığını söyledi. Malcolm, zayıf kalmak için aç kaldığını, sadece suyla beslendiğini ve sağlığının bozulduğunu anlattı.

pVZO7itAsU61i49sb9XB8A
Victoria’s Secret ile 2015 ve 2016 yıllarında çalışan Bridget Malcolm, katıldığı bir televizyon programında şirketin sömürü politikası hakkında açıklamalarda bulundu. Şirketin aşırı zayıf olmaları için kendilerine baskı yaptığını söyleyen Malcolm, “Yeme bozukluğum vardı, kaygı giderici ilaçlarla ayakta duruyordum, sürekli panik atak geçiriyordum ve bitkindim” dedi.
N0WCcJe350OcM5IRC1f2pA
29 yaşındaki Malcolm, yetersiz beslenmeden dolayı fiziksel ve mental çöküş yaşadığını anlatarak “merhametzdı. O şirket ben ve diğer birçok kadın için sömürücüydü. Kadınları kontrol ediyordu” diye konuştu.
1GLKglmLqEKM3E7w36Demg
Zayıf kalma baskısı nedeniyle bir keresinde 3 gün boyunca yemek yemediğini ve sadece su içtiğini belirten model, “aş yemeden geçirebildiğim en uzun süre üç gündü. Bayılmaya başladığım için yemek zorunda kaldım ve bunun için bile kendime kızdım çünkü beş gün aç kalmayı hedeflemiştim” ifadelerini kullandı.
28ZqiSkZEO18VsfviYHRQ
Podyumda gülümserken görülse de aslında ‘bir ölü gibi’ olduğunu söyleyen Malcolm, 2017’nin başında yetersiz beslenme nedeniyle gücünün tükendiğini ve bir merdiveni bile 10 dakika çıkabildiğini fark ettiğinde bu işi bırakmaya karar verdiğini söyledi.
AaEYP5RYV0e h1D2eDnfFw
Malcolm, “Şimdi bir şeyler yapmazsam hayatımın geri kalanı nasıl olacak?” diye düşündüğünü ve Victoria’s Secret’tan ayrıldığını anlattı.
3y421f cE0OBUD7X 4AegA
Daily Mail Avustralya’ya konuşan Victoria’s Secret sözcüsü ise, markanın yeni bir yönetimi olduğunu, dönüşüm süreciyle birlikte iş birliği yapılan ortaklara ve müşterilere daha kapsayıcı bir çevre sunmaya gayret ettiklerini vurguladı.
TlwYYWDUkEuj2kafZetK0g
Daha önce Ralph Lauren ve Stella McCartney gibi markalarla da çalışan model, şu anda kendisini rahat hissettirecek şirketlerle ve mental sağlık üzerine çalıştığını söyledi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap