1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Valorant oyuncularına Windows 11 kısıtlaması!

Valorant oyuncularına Windows 11 kısıtlaması!
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Windows 11 kullanan Valorant oyuncuları girişlerde problem yaşıyor. Riot Games güvenlik önlemlerini artırıyor! Windows 11 kullanıcıları için bu tedbirler çok önemli.

Windows 11, nihayet 5 ekim‘de piyasaya sürülüyor ve genel olarak güçlü bir bilgisayarlara ihtiyaç duymamızın yanında, güvenli bilgisayarlara da ihtiyacımız olacak. Microsoft topluluğundaki en sıcak konulardan biri de, Windows 11‘i Windows Update aracılığıyla indirerek bilgisayarlara kurup kuramayacağı. Bununla ilgili hala birçok kullanıcının kafası karışık. Bu tür haberler devam ederken Riot Games bir güncelleme yayınladı ve Windows 11 kullanıcıları Valorant oyununa giremediler.


Microsoft, Windows 11’e geçenleri kızdırdı!

Microsoft, Windows 11’e geçenleri kızdırdı!

Kısa süre önce Windows 11’in çıkış tarihini açıklayan Microsoft, bu duyurunun hemen ardından bazı kullanıcıları kızdıracak hamle yaptı.

reyuncular Valorant’a giremediler

Windows 11 Build 22000.176 ve Build 22449 güncellemelerinden sonra bazı kullanıcılar Riot Games’e ait olan Valorant’ı oynayamadıklarını bildirdiler. kullanıcılar oyuna girmeye çalıştıklarında “Riot Games’in Valorant’ı, TPM (itimatilir Platform Modülü) 2.0 ve itimatli Önyükleme olmayan Windows 11 bilgisayarlarda desteklemiyor.” mesajı ile karşılaştılar.

valorant oyunu

Riot Games kısa süre önce Vanguard hile önleme sistemini Windows 11’de TPM 2.0 ve itimatli Önyüklemeyi zorunlu kılmak için güncellemişti. Vanguard hile önleme yazılımı Valorant ile birlikte geliyor ve arka planda çalışan işlemleri denetleyen güçlü bir hile önleme yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Bu güncelleme şimdilik sadece Windows 11 ve Valorant içinde uygulanıyor. Kullanıcılar, yeni işletim sisteminin gereksinimlerini karşılamayan Windows 10 bilgisayarlarda çalıştırmaya devam edebilecek. Ayrıca Yapılan açıklamada Microsoft, hata mesajının Windows 11 güncellemesiyle hiçbir ilgisi olmadığını da açıkladı.

Valorant’ı Windows 11’de TPM olmadan çalıştırabilir miyiz?

Eğer bilgisayarınızda TPM modülü varsa rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, TPM en az 2016’dan bu yana Windows 10 için bir gerekliliktir, bu nedenle bilgisayarınızda zaten bu güvenlik özelliği bulunma ihtimali yüksektir. BIOS menüsünden etkinleştirilmesi gerekiyor.

windows 11

Hile önleme yazılımıyla bilgisayar korsanlarını ve dolandırıcıları hedef alan tek şirketin Riot olmadığını belirtmekte fayda var. Fortnite’s Easy yemini-Cheat gibi tanınmış hile karşıtı sistemlerin de Windows 11’de TPM 2.0 ve Secure Boot’u uygulamaya başlaması mümkün.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap