1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Ünlü Twitch yayıncısı DrLupo, YouTube Gaming ile anlaştı

Ünlü Twitch yayıncısı DrLupo, YouTube Gaming ile anlaştı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

En çok abone sayısına sahip Twitch yayıncıları arasında yer alan DrLupo, iki yıl sonra büyük bir aktarımle rakip platforma geçiyor. Bundan iki yıl önce fakatzon’un sahip olduğu Twitch platformuyla milyonlarca dolara mal olan bir anlaşma imzalayan Twitch yayıncısı DrLupo, tahminen çok daha astronomik bir anlaşmaya imza attı.


Reşit olmayan bireylere online oyun kısıtlaması getirildi!

Reşit olmayan bireylere online oyun kısıtlaması getirildi!

Çin bu sefer farklı bir yasakla tekrardan gündeme geldi. memleket tarafından yayınlanan kurallara göre video oyunu oynamaya kısıtlama geliyor.

Twitch yayıncısı DrLupo, yeni bir maceraya yelken açtı

Google’ın 2015 yılında kurduğu ancak bir türlü istediği veremi alamadığı yayın platformu YouTube Gaming, önemli bir aktarım ile güçlendi. durumi hazırda YouTube kanalı olan DrLupo, bu kanalda 1,7 milyon takipçiye sahip. Ancak eski Twitch yayıncısı DrLupo, eski platformunda toplamda 4,5 milyon takipçiye sahipti. DrLupo bu aktarım ile abonelerini YouTube Gaming platformuna çekmeyi planlıyor.

Bu anlamda yayıncı takipçilerinin yarısından fazlasını kaybetmiş oluyor. Bu dezavantaja rağmen, DrLupo’nun platformun potansiyeline inandığı konuşuluyor. Yayıncının menajeri ise YouTube Gaming ile ne kadar büyük bir anlaşma yapıldığını açıklamadı. Tahminler Twitch’ten kazandığından daha fazla olduğu yönünde.

Twitch, Twitter hesabı üzerinden bu aktarımi doğruladı. DrLupo için kısa bir video hazırlayan Twich ekibi, yayıncıya sevgi dolu mesaj ile veda etti.

Anlaşmayı Twitter hesabı üzerinden duyuran DrLuppo, bugün yani gece yarısını geçtiği için 31 Ağustos tarihinde YouTube Gaming ile ilk yayınını gerçekleştirecek. Bu yayınları izlemek için ise DrLupo yayıncısının YouTube kanalına katıl üzerinden abone olmanız gerekiyor.

Yayıncının Level 1, Level 2 ve Level 3 şeklinde üç adet aboneliği bulunuyor. Level 1 aboneliğinin aylık ödemesi 15 TL fiyata sahip. Bu abonelikle canlı yayınlara ve canlı yayın sohbetlerine katılabiliyorsunuz. Level 2 aboneliği ise 60 TL ücret ile ilaveten özel canlı yayınlara katılma imkanı sunuyor. Level 3 aboneliği 150 TL aylık ödemeye sahip ve diğer aboneliklerin avantajları yanında yeni videolara önceden ulaşma imkanı tanıyor.

En çok aboneye sahip olan Twitch yayıncıları arasında yer alan DrLupo’nun bu karar sonrası Twitch abonelerini yeni platforma çekip çekemeyeceği ise merak konusu. Twitch ise tüm kan kayıplarına rağmen, hali hazırda en çok izlenen online oyun yayını platformu. İstatistiklere göre Twitch pazarın yüzde 72,3’lük kısmına sahip. Bir taraftan Facebook diğer taraftan ise Google bu pastadan daha fazla pay almanın peşinde.[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap