1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ülkelerin Bitcoin’e Olan İlgisi

Ülkelerin Bitcoin’e Olan İlgisi
0

- Advertisement -

Geçtiğimiz günlerde El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak açıklamasından sonra dünya gündeminde Bitcoin oldukça fazla konuşulmuştu. Bunun üzerine El Salvador’dan sonra bir ülke daha Bitcoin’i resmi olarak kullanma adımları atmaya başladı.

- Advertisement -

Tanzanya

Son zamanlarda kripto para piyasaları ilgi görmeye devam ediyor. El Salvador’un Bitcoin konusunda attığı adımlar dolayısıyla oldukça yoğun günler geçiren kripto para piyasasının yakın zamanda ilginin daha da artacağı söz konusu.

El Salvador’un Bitcoin resmileştirme hareketinin ardından oluşan ilgiden pay isteyen bir diğer ülke Tanzanya oldu. Tanzanya Cumhurbaşkanı ülkenin merkez bankasına kripto paraların yaygın olarak kullanılması konusunda çalışmalara başlamaları için talimat verdi.

Bitcoin 2

Bu talimatın ardından Bitcoin 24 saat içerisinde %10 değer kazandı. Yatırımcıların gözü şu sıralar özellikle Bitcoin konusunda gelecek güzel haberlerde. Bu nedenle yakın zamanda Tanzanya’nın Bitcoin’i resmi para birimi olarak kullandığını açıklamasını bekliyorlar.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap