1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Ücretsiz Microsoft Office alternatifi programlar listesi – 2021

Ücretsiz Microsoft Office alternatifi programlar listesi – 2021
+ - 0

- Advertisement -

Dünya dijitalleşiyor ve artık birçoğumuz bilgisayarları aktif olarak işlerimiz için kullanmaya başladık. Oraya mail at, şu sunumu hazırla, bu görüşmeye katıl derken bilgisayardan kopamaz olduk. E tabi tüm bu işlemleri yaparken en çok tercih edilen yazılım ise Microsoft Office. Fakat piyasada birçok ücretsiz Microsoft Office alternatifi programlar var. Eğer Microsoft Office yazılımına para vermek istemiyorsanız bu yazıda bahsettiğimiz programlara göz atabilirsiniz.

- Advertisement -

LibreOffice

libre
Ücretsiz Microsoft Office alternatifi programlar

Tam olarak Microsoft Office için rakip olarak üretilen Libre Office’de aşağıdaki yardımcılar bulunuyor:

  • Writer (Yazı yardımcısı)
  • Impress (Sunum yardımcısı)
  • Calc (Elektronik tablo düzenleyici)
  • Base (Veritabanları)
  • Math (Formül düzenleyici)
  • Draw (Vektörler ve akış şemaları)

İndirme linki ve detaylar: Home | LibreOffice – Free Office Suite – Based on OpenOffice – Compatible with Microsoft

OpenOffice

openoffice

LibreOffice kadar zengin olan ve en iyi Microsoft Office alternatifleri arasında yer alan OpenOffice; Word, Excel, PowerPoint gibi popüler MS Office uygulamalarının alternatiflerini içinde bulunduruyor. Bunun yanında DOC, DOCX, XML, XLS, PPT, PPS ve POTX dahil olmak üzere birçok dosya formatını OpenOffice ile açabilirsiniz.

İndirme linki ve detaylar: Apache OpenOffice – Official Site – The Free and Open Productivity Suite

WPS Office

wps

WPS, OpenOffice ve LibreOffice uygulamaları gibi popüler Microsoft Office uygulamalarının alternatiflerine sahip olsa da reklamlı olması birazcık üzüyor. Eğer reklamsız bir deneyim istiyorsanız yıllık 29.99 dolar, aylık ise 3.99 dolar ödemeniz gerekli. Yani kıyasladığımız zaman premium versiyonu, Microsoft Office’den daha az fiyat etiketine sahip. Fakat premium almayacaksanız bu programı kullanmanızı pek önermem.

İndirme linki ve detaylar: WPS Office – Free Office Download for PC & Mobile, Alternative to MS Office

Google Drive

drive

Google Drive normalde bir depolama servisi. Ancak arayüz üzerinden istediğiniz Microsoft Office belgesini oluşturabiliyorsunuz. Yani bilgisayara herhangi bir yazılım yüklemeden çevrimiçi şekilde Word, PowerPoint, Excel alternatifi belgeler oluşturabiliyorsunuz.

Bunun yanında tıpkı OneDrive gibi belgelerde yaptığınız düzenlemeler anlık olarak kaydediliyor. Zaten çevrimiçi düzenleme yapıldığı için başka kullanıcılarla da eş zamanlı şekilde herhangi bir belgeyi düzenleyebiliyorsunuz.

Detaylar: https://drive.google.com/

Softmaker FreeOffice

scrNygAyr

Windows, Mac ve Linux gibi popüler işletim sistemlerini destekleyen Softmaker FreeOffice, içerisinde Word, Excel ve PowerPoint alternatiflerini bulundurur. Diğerlerinden farklı olmak üzere kendine has birkaç özellik içerdiği için bu programa da bir şans verebilirsiniz.

Detaylar: www.freeoffice.com – Windows, Mac ve Linux için FreeOffice

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap