1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Twitter sohbet odalarına ses efekti özelliği gelebilir

Twitter sohbet odalarına ses efekti özelliği gelebilir

featured

- Advertisement -

Twitter sesli sohbet platformu olan Speaces’a, ses efektleri eklemeyi planlıyor. Twitter’ın dedektifi olarak bilinen Jane Manchum Wong’un yaptığı bir paylaşıma göre, Twitter’ın Voice Transformer adı verilen bir özelliği kullanıcların ses tonlarını değiştimesi ve bazı yankı benzeri efektler de eklemelerine izin verecek.

- Advertisement -

Twitter

Twitter sohbet odaları mzelliğini İOS uygulamasında, sınırlı bir kullanıcı grubuna beta sürümü ile Haziran 2020 senesinde vermeye başlamıştı. Geçtiğimiz Mart ayında ise Android uygulamasına Spaces desteği geldi. Mayıs ayında ise web sitesi için sohbet odalarına erişim sunulmuştu.

Ses efektleri kullanıcılar için gereksiz veya ufak bir özellik olarak görünse de aslında uygulamayı daha erişebilir hale getiriyor. Özellikle ses perdesi kontrolü sağladığı için sesle ilgili tacize maruz kalan insanlar, ses perdelerini değiştirerek bu tacizden kendini uzaklaştırabilecek. Özelliklere kadınların kullanacağı bu özellik ile ses tarzlarını değiştirerek kendilerini daha güvende hissedeceklerini söyleyebiliriz. Aynı zamanda Twitter üzerinde anonim kalmayı tercih eden insan grubu için de fazlasıyla tercih edilecek bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

https://twitter.com/wongmjane/status/1418012132621254659

Wong, genellikle doğru tahminleri ile biliniyor. Aynı Avrupa Futbol Ligi’nin dev ahtapotu gibi diyebiliriz. Twitter’in dedektifi haline gelen Wong, Daha ömce de Bahşiş kutusu ve Twitter Blue abonelik hizmeti gibi özellikleri daha Twitter tarafından bir açıklama gelmeden gün yüzüne çıkarmıştı. Bu nedenlerden dolayı Twitter’ın sohbet odaları için bu ses efekti özelliğinin gelmesi muhtemel görünüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap