1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Türkiye’nin Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Görüntüler

TOGG üretim alanı olan Gemlik'ten üretim robotları ile ilgili fotoğraflar paylaşıldı.

Türkiye’nin Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Görüntüler
1

- Advertisement -

Uzun süredir Gemlik merkezli olarak inşa edilen Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’dan yeni görüntüler geldi. Görüntüler içerisinde TOGG motorundan görüntüler paylaşıldı.

- Advertisement -

Geçtiğimiz günlerde logosu ile gündeme düşen yerli arabamız TOGG, üretimi ile alakalı görseller paylaşıldı. TOGG CEO’su Karakaş “Fabrikadan daha fazlasını kuruyoruz. Avrupa’nın en temiz tesisini yapıyoruz. 5 gram/metrekareden daha az uçucu organik bileşen salımı söz konusu olacak. Bu miktar, Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’ine denk geliyor. Avrupa’daki yasal sınırın 7’de 1’ine denk geliyor. Yani biz zaten “sıfır emisyon” ile başlıyoruz.”

batch 20211221 2 51406566 71822845 Pa1f.jpg

TOGG CEO’sunun bir süre önce yaptığı açıklamalar gündemde yer almıştı. Karakaş, TOGG üretim fabrikasının yakınındaki bir uçak pistini otomobil test pistine dönüştürüldüğü bilgisini bizlerle paylaşmıştı. TOGG resmi hesabında: “Aylık Yönetim Kurulu Toplantımızı Gemlik’te inşası devam eden tesisimizde gerçekleştirdik. Seri üretime geçiş hazırlıklarımız ve üst yapı çalışmalarımızı, Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte yerinde inceledi.” mesajını paylaştı.

togg1 PWor.jpg

2020 yılının sonunda yerli otomobilin Gemlik fabrikasından çıkması bekleniyor.

Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

 TOGG fiyatının henüz belirlenmiş bir fiyatı yok. Yalnız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şöyle bir açıklamada bulundu: “Aracın fiyatı şu anda belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak.”

Türkiye fiyatları göz önünde bulundurularak TOGG aracının piyasaya göre daha ucuz olup olmayacağı vergi indirimlerine dahil olup olmayacağı belli değil.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve Elon Musk videokonferans görüşmesi yaptı. Görüşmede, birden fazla alanda iş birliği ve Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un lityum bataryaları için ortak adımlar konuşuldu.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir