1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon halen değişmedi

Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon halen değişmedi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Huawei Mate XS Türkiye'de satılan en pahalı akıllı telefon

Huawei’nin gelişmiş katlanabilir telefon modeli Huawei Mate Xs, halen Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon konumunda.

Huawei Mate Xs, 512 GB için tam 29.999 TL‘lik fiyat etiketiyle Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon unvanını 2020 Nisan ayından bu yana koruyor. Katlanabilir tarafta Mate Xs’e en yakın model ise 1 Eylül tarihinde satışa sunulacak 21.999 TL‘lik Samsung Galaxy Z Fold3 olacak.

Mate X’in üstüne önemli iyileştirmeler ile getirilen katlanabilir telefon Huawei Mate Xs, Android lisansı olmadığı için Play Store erişimine sahip değil. Bunun yerine uygulamalar için APK’lerin veya App Gallery’nin kullanılması gerekiyor.

Huawei’nin en güncel katlanabilir telefonu Huawei Mate X2 ise biliyorsunuz Türkiye pazarına resmi olarak getirilmedi. Eğer o getirilseydi fiyat yüksek ihtimal 30 bin TL’nin de üzerinde olacak.

Türkiye’de satılan ve katlanabilir olmayan en pahalı akıllı telefon modeli ise çıktığından bu yana yerini koruyan, Apple’ın 19.999 TL‘lik 512 GB depolamalı iPhone 12 Pro Max modeli. Onu yakında 1 TB depolamalı iPhone 13 Pro Max’in geride bırakması bekleniyor.

vatan dışında eylül ayı içinde kardeşleri 13 mini, 13 ve 13 Pro ile beraber tanıtılacak iPhone 13 Pro Max, yüksek ihtimalle kasım veya aralık gibi Türkiye’de satışa sunulacak. Bu telefonun en üstte 25 bin TL’ye yaklaşma ihtimali bulunuyor.

Peki Türkiye’de neden telefonlar bu kadar pahalıya satılıyor? Üzücü cevabı direkt olarak burada görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon Huawei Mate Xs teknik özellikleri neler?

Telefon çift plastik katman ile korunan 8 inç 2480×220 piksel esnek AMOLED ekrana sahip olan Mate Xs, gücünü pislikin 990 5G işlemciden alıyor. 5G desteğine sahip olan model, 8 GB RAM + 512 GB depolama seçeneğiyle geliyor.

55W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyan ve bu pili 30 dakikada yüzde 85’e getirebilen Mate Xs, sol kısmında dörtlü kamera sistemi taşıyor.

Bu kısımda 40 megapiksel F1.8 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 OIS telefoto + 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kameraları bir araya geliyor.

alakali Video[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap