1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Türkiye’de geçen popüler oyunlar – ShiftDelete.Net

Türkiye’de geçen popüler oyunlar – ShiftDelete.Net

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Piyasaya sürülen nadir de olsa birtakım oyunlar Türkiye‘de geçiyor veya insanlarını barındırıyor. mesele Assassin’s Creed serisinin bir yapımında İstanbul‘da geçiyor ve Türk isimleri barındırıyordu. Hatta Türkçe konuşmalar bile mevcuttu. Bu tarz durumlar oyuncuları sevindiriyor. İşte Türkiye’de geçen oyunlar…


alakanç sebeplerle yasaklanan video oyunları

alakanç sebeplerle yasaklanan video oyunları

Şu zamana kadar pek çok oyun önüne çıkan çeşitli engellerle yüzleşmek zorunda kaldı. İşte ilginç sebeplerle yasaklanan video oyunları…

İşte Türkiye’de geçen o oyunlar

Driv3r

Driv3r, GTA‘ya olan benzerliğiyle üzerine oldukça büyük bir ilgi topladı. hususilikle oyunculara sunduğu açık dünya ve o zaman içinderın iyi grafiğiyle sevilerek oynandı. bütün bunların yanı sıra yapımın bir bölümü Türkiye‘den İstanbul‘da geçiyordu. Bu durum tabi Türk oyuncuları tarafından da sevilmesine öncü oldu. reyun içerisinde İstanbul’un pek çok noktasına ikamet edebiliyor, polisleri peşinize takabiliyor, hatta ikonikleşen mekanları ziyaret edebiliyorsunuz. Tabi her şey bu kadar güzel ilerlese de Driv3r’in sonu pek iyi olmadı. GTA ile rekabet içerisine giremediği için yolun sonu göründü.

Türkiyede geçen tanınmış oyunlar

Assassin’s Creed Revelations

Türkiye‘de geçen bir başka oyunla daha devam ediyoruz. Yapım içerisinde yer alan karakterler Türkçe konuşmalarıyla da dikkati üzerine çekiyor. öykü ve oynanış anlamında klasik Assassin’s Creed serisinde yer alan mekanikleri sunan yapım, dünya çapında da olumlu eleştiriler aldı. 15 adaleım 2011 tarihinde piyasaya sürülen Revelations; PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 ve PC platformlarına geldi.

Türkiyede geçen tanınmış oyunlar

Battlefield 1

  1. Dünya harpı dönemini konu alan Battlefield 1, bünyesinde Osmanlı Devleti‘ni de barındırıyor. Bunun yanı sıra Türkiye haritasının yer aldığı yapımda Çanakkale harpı‘nı da deneyimleme şansına erişmiştik. Türkçe konuşmaların yer aldığı oyun ilk olarak 21 ekim 2016 tarihinde piyasaya sürüldü. tesirleyici grafikleriyle oyuncuları cezbeden Battlefield 1, Türk haritasının bulunduğu en iyi yapımlardan birisi oldu.
Türkiyede geçen tanınmış oyunlar

Dying Light

Dying Light‘a geldiğimizde birçok şüpheli iddianın ortaya atıldığını belirtmeliyiz. Her ne kadar Harran şehrinde geçiyor olmasının üzerine Şanlıurfa‘nın ilçesi akıllara gelse de İstanbul‘dan esinlenildiği ortaya çıktı. 2015 yılında çıkış yapan zombi parkur oyununun geliştiricisi Binkoswki daha önce konuyla alakalı açıklama bile yapmıştı. Bu noktada da İstanbul olduğunu doğrulamıştı.

Turkiyede gecen populer oyunlar 4

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty evrenine Türkiye‘den bir noktanın girmesi Türk oyuncuları oldukça heyecanlandırdı. Trabzon Havalimanı‘nın yer aldığı yapımda çok kısa bir sahne olsa da bir mutluluk ifadesi oluşturdu. Soğuk harp dönemini konu alan oyun ilk olarak 13 adaleım 2020 tarihinde piyasaya sürüldü.

Turkiyede gecen populer oyunlar 5

Sizler Türkiye‘de geçen oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? fasılalarında sevdiğiniz yapımlar var mı? kanaatlerinizi yorumlar bölümünden belirtmeyi ihmal etmeyin.

REKLAM

REKLAM

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap