1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye’de En Ucuz Otomatik Vites Otomobil

Türkiye’de En Ucuz Otomatik Vites Otomobil

Türkiye'de en ucuz otomatik vites aracı belli oldu. Aracın teknik özellikleri haberimizin detayında...

featured

- Advertisement -

Türkiye’de en ucuz otomatik vites otomobil piyasada görücüye çıktı. Peki en ucuz otomatik vites araba hangi marka ve modelde bulunuyor? Yazımızda bunlara bakalım.

- Advertisement -

Ülkemizde önemli satışlara sahip olan Citroen yeni çıkardığı araç ile piyasanın en ucuz otomatik aracı konumunda başrol oldu. Türkiye’de dev pazara sahip olan Citroen markası yalnızca 90 bin TL’ye sahip olabileceğiniz otomatik araba ile gündeme damga vurdu.

Sıfır otomobillerin satışı bilindiği üzere neredeyse durma noktasında. Durum ikinci el içinde pek iç açıcı değil. Citroen bu duruma ait ilk bombayı patlattı ve uygun bir otomobil piyasaya sürdü.

3saat sarj.382492.70
En Ucuz Otomatik Vites Araba – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

En Ucuz Otomatik Vites Araba

Ülkemizde satışı bulunan Smart EQ ForTwo ve Renault Twizy modellerine rakip çıkan Citroen yeni modeli Citroen Ami’yi Türkiye’ye taşıdı. Satışa Mart 2022 yılında başlanması bekleniyor. İşte modele dair yeni detaylar…

2022 Mart yılında satışa sunulması beklenen Ami talebe göre de tedarik hızı artacağı belirtildi. Rakiplerinden bir nebze daha yavaş olan Ami ‘’kabinli elektrikli scooter’’ olarak sunulacak.

Citroen Ami için düzenlenen lansman da Selen Alkım artan kur fiyatları ile birlikte modelin 100 bin TL’den ucuz olmayacağını belirtmişti. Ancak kurda düşüş gerçekleşince 90 bin TL gibi bir rakama satışa sunulacağı konuşulmaya başlandı.

75km menzil.382491.70
Citroen Ami Özellikleri – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

 

Citroen Ami tek şarj ile ortalama 70-75 kilometre yol gidebiliyor ayrıca 5.5 kWh kapasiteli bataryasını 220 Volt standart prizde 3 saat içerisinde tam şarj edebiliyor.

Citroen Ami’nin çıkabileceği maksimum hız 45 km/s. Ami’de hava yastığı ve ABS gibi güvenlik donanımları bulunmuyor.

Mart 2022’de satışa sunulacak olan Ami’nin otoyollara ve İstanbul’daki boğaz köprülerine girişi yasak olacak.

Ayrıca 16 yaş ve üzeri bireylerin kullanabileceği Ami için B1 ehliyetinin olması gerekecek.

2,41 metre uzunluk, 1.9 metre genişlik ve 1.52 metre yüksekliği bulunan Ami’nin bagajı yok ve iki kişilik oturma kapasitesine sahip. Sınırsız kilometre ile iki yıl bataryasının ise 3 yıl garantisi olacak. Aracın özel kasko ürünü çalışmaları PSA Türkiye tarafından sürdürülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap