1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Türkiye ihtimalli Xiaomi 11T ve 11T Pro için yeni bilgiler geldi

Türkiye ihtimalli Xiaomi 11T ve 11T Pro için yeni bilgiler geldi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi 11T

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi 11T serisi veya “Mi” kaldırılacağı için Xiaomi 11T serisi hakkında bazı yeni teknik ayrıntılar çıktı.

Xiaomi Mi 11T ve Mi 11T Pro veya yüzde 99 ihtimalle kullanılacak ticari isimleriyle Xiaomi 11T ve 11T Pro, ortaya çıktığı kadarıyla parmak izi sensörünü ekrana entegre etmeyecek. Kaynaklara göre telefonların parmak izi sensörleri yanda olacak.

Daha önce yapılan sızıntılar doğru çıkarsa telefonlar ile 23 Eylül tarihinde tanışıyoruz. Türkiye’de de satılması beklenen telefonlardan üstte yer alan 11T Pro, bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

tarafi bir amiral gemisi olarak yolda olan telefon, söylendiği kadarıyla 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor. Modelin fiyatı ise yaklaşık olarak 600 dolardan başlayacak gibi görünüyor.

11T Pro’nun arkasında ise 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameraları bir araya gelecek bilgisi veriliyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel selfie kamerası bizleri karşılayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11T için de bazı teknik ayrıntılar var

kırmızıtta yer alan 11T, daha önce yapılan son sızıntıya göre 120 Hz yenileme hızına sahip 20:9 bir ekran üzerine kuruluyor. Burada OLED bir panelin kullanıldığı düşünülüyor. Mi 10T’lere 144 Hz LCD ekran koyan firma, 120 Hz’e düşecek ancak burada kişileri OLED ile sevindirecek gibi görünüyor.

Gücünü henüz modeli belli olmayan MediaTek imzalı bir işlemciden aldığı aktarılan Mi 11T, kaynaklara göre arkasında üçlü kamera sistemi taşıyor. Buradaki ana kameranın 64 megapiksel çözünürlükte olduğu belirtiliyor.

Yeni serinin 871 dolardan başlayacağı iddia ediliyor ancak bu fiyat halen yüksek görünüyor ve yüzde 100 kesinleştirilemiyor. Yukarıdaki çizimin 11T’ye ait olduğunu da ek bilgi olarak belirtelim.

alakanizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap