1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Türkçe Dublaj Seçeneğiyle Oynayabileceğiniz Video Oyunları

Türkçe Dublaj Seçeneğiyle Oynayabileceğiniz Video Oyunları
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

reyun piyasasını sürülen yapımlar bazıları Türkçe dublaj seçeneğiyle geliyor. Bunlardan çoğu direkt geliştirici stüdyo tarafından oyunun çıkışına kadar eklenirken birtakım oyunlar sonradan yama yapımcıları tarafından entegre ediliyor. Bu noktada oyuncuların pek bir alternatifi olmasa da yine de piyasada birtakım yapımlara yapılmış seslendirmeler yer alıyor.


Az bilinen en iyi Türk yapımı PC oyunları

Az bilinen en iyi Türk yapımı PC oyunları

Türk stüdyolarından çıkan pek çok ilgi çekici PC oyunları, oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor. İşte Türk yapımı PC oyunları…

Türkçe dublaja sahip video oyunları

reyun endüstrisinde Türkçe dublaja sahip pek fazla oyun yer almıyor. tekrar de aralarında kaliteli yapımların bulunduğu da bir gerçek olarak önümüze çıkıyor. İşte Türkçe dublaja sahip video oyunları…

Call of Duty Modern Warfare 3

tersyon oyunları denilince akla gelen ilk serilerden olan Call of Duty, bir oyunuyla karşımıza dublaj desteğiyle geldi. Yapım piyasaya sürülünce bünyesinde yer almayan seslendirme, sonradan yama yapımcıları tarafından dahil edildi. reyunculara oldukça güzel anlar yaşatan mod, bilinen en tanınmış modlardan birisi olarak biliniyor.

turkce-dublaj-secenegiyle-oynayabileceğiniz-video-oyunlari

Age of Empires 2

Strateji oyunları arasında ismini duyuran Age of Empires serisinde Türk seslendirmeleri oldukça duyuyoruz. hususilikle kulaklara yer edinen ‘Tamam’, ‘Yaparım’ gibi kelimeler oyuncular arasında ikonik bir hale geldi. fazla büyük bir ekleme olmasa da kendi dilimizin oyun içerisinde yer alması biz oyuncuları sevindiriyor.

turkce-dublaj-secenegiyle-oynayabileceğiniz-video-oyunlari

Crysis

CryTek tarafından piyasaya sürülen Crysis, Türkçe dublaj seçeneğine sahipti. Zaten Türk kardeşlerin kurduğu bir şirket olduğu için o dönem de yapımda bu desteğin yer alması beklentiler dahilinde yer alıyordu. hususilikle bu gibi büyük bir yapımda kendi dilimizin bulunması göğsümüzü kabartan bir durum haline gelmişti.

turkce dublaj secenegiyle oynayabileceginiz video oyunlari 3

Battlefield 1

1. Dünya harpı dönemlerini konu alan Battlefield 1 bünyesinde Osmanlı Devleti yer alıyor. Bu sebeple yapım içerisinde çeşitli yerlerde Türkçe seslendirmeler duymak mümkün oldu. hususilikle savaş anında duyulan naralar oyuncuları oldukça gaza getiren bir etmen oluyordu.

turkce dublaj secenegiyle oynayabileceginiz video oyunlari 4

Uncharted serisi

PlayStation konsoluna özel olarak geliştirilen Uncharted serisi oyunculara hikaye anlamında oldukça güzel içerikler vaat etti. Bu noktada yapım içerisinde Türkçe seslendirmenin olduğunu görmek Türk oyuncuları sevindirdi. hususilikle seslendirmen kadrosunda Okan Yalabık, Ceyda Düvenci ve Ege Aydan gibi isimlerin bulunması kaliteyi bir üst seviyeye taşıdı.

turkce dublaj secenegiyle oynayabileceginiz video oyunlari 5

Sizler Türkçe dublaj bulunan oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? kanaatlerinizi yorumlar kısmından bizlere iletmeyi unutmayın!

REKLAM

REKLAM

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap