1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Tuğba Coşkun’un Seren Serengil’den korunma talebine mahkemeden ret – Magazin Haberleri

Tuğba Coşkun’un Seren Serengil’den korunma talebine mahkemeden ret – Magazin Haberleri
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Şovmen Mehmet kırmızıi Erbil’in eski eşi Tuğba Coşkun, bir televizyon programında kendisi hakkında konuşan sunucu Seren Serengil’den korunma talebiyle mahkemeye başvurdu.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukat Seçil Turgut tarafından sunulan dilekçede, Serengil’in 25 Ağustos’ta yayınlanan bir programda Mehmet kırmızıi Erbil’e, Tuğba Coşkun’u kastederek, “Tuğba’yı hep şey gördüm, nedense seni çok sevmemiş gibi”, “Onun seni hiç sevdiğini düşünmüyorum”, “Seni sevmedi gibi geliyor” şeklinde söylemlerde bulunduğu anlatıldı. lisanekçede, “Tuğba Coşkun’un eski eşi Mehmet kırmızıi Erbil ile birlikteliğinden şu an 15 yaşında kırmızıi Sadi adlı bir çocukları bulunmaktadır. Mehmet kırmızıi Erbil ile evliliğinin bitmesinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, Seren Serengil’in televizyon ekranlarında Tuğba Coşkun hakkında ‘çocuğunun babasını sevmediği’ algısı oluşturan söylemleri ısrarla tekrar etmektedir” ifadelerine yer verildi.

temtFoFZ4UuC5RImaPWFzQ

“TUĞBA COŞKUN’UN PSİKOLOJİK OLARAK ZARAR GÖRMESİNE SEBEP OLDU”

Seren Serengil’in söylemlerinin aile kurumunun kutsallığı ve özel hayatın gizliliğiyle bağdaşmadığının belirtildiği dilekçede, “Seren Serengil daha önce de Tuğba Coşkun hakkında bu tür ithamlarda bulunmuştur.  Serengil’in bu haksız ve mesnetsiz yorumları çocuğun yanı sıra Tuğba Coşkun’un da psikolojik olarak zarar görmesine sebep olmuştur. Davalının bu saldırısının tekrarlanma ihtimaline karşı mahkemenizden tedbir talebi verilmesini istiyoruz” denildi.

ÜST MAHKEME BAŞVURUYU REDDETTİ

lisanekçeyi değerlendiren mahkeme, tarafların tanınan kişiler olması, akrabalık bağının bulunmaması, Serengil’in yayın yoluyla aşağılayıcı, küçük düşürücü, onur ve itibar zedeleyici söz ile davranışlarda bulunmaması ve ısrarlı takibin olmaması gerekçeleriyle korunma talebini reddetti. Coşkun, korunma talebinin reddine karşın bir üst mahkemeye itiraz etti ancak üst mahkeme, kararın yasaya uygun olması nedeniyle başvuruyu reddetti.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap