1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

TOGG Kripto Parası Çıkıyor. TOGG Kripto Parası Ne Zaman Çıkacak

Yerli otomobilimiz TOGG'un kripto parası çıkıyor. Güvenilir kaynaklara göre kripto paranın adı "Toggen" olacak.

TOGG Kripto Parası Çıkıyor. TOGG Kripto Parası Ne Zaman Çıkacak
0

- Advertisement -

TOGG CEO’u Güran Karakaş’ın yaptığı açıklamaya göre TOGG kripto parası çıkıyor. Peki TOGG kripto parası ne zaman çıkacak? Yapılan açıklamalar ile birlikte daha fazla detay için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

- Advertisement -

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yakın zamanda üretim alanı ile ilgili görüntüler paylaşmıştı. Bu görüntülerde elektrikli otomobilin üretiminde aktif rol oynayacak olan robot kollar ve diğer teknolojilerle ilgili paylaşımda yapılmıştı. Aynı zamanda üretim tesisinin yanında yer alan uçak pistini test sürüşleri için kullanacak olan TOGG, gündemden uzun süre düşmemişti.

Şimdi TOOG CEO’su Gürcan Karakaş, yaptığı açıklama ile birlikte gündeme bu sefer daha büyük bir şekilde geldi. Yapılan açıklamaya göre TOGG, kendi kripto parasını çıkaracak.

karakas mYb3 cover
TOGG Kripto Para Çıkarıyor – Teknoloji Haberleri teknokesif.com

TOGG Kripto Parası

Dünyaca ünlü otomotiv markalarının teknoloji şirketlerine dönmesi ile birlikte yapmış olduğu adımları gören TOGG yetkilileri, teknoloji üreten bir şirket olmak istediklerini söyledi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, güvenlik kanadında blockchain teknolojisinden faydalanacaklarını ve utility token çıkaracaklarını açıkladı.

Yapılan açıklamalar şu şekilde;

“Blok zinciri sadece finansal teknoloji için değil aynı zamanda akıllı cihazların güvenliğinde de kullanılacak bir teknoloji olarak öne çıkıyor.

Blok zinciri teknolojisi zamanla araçların üzerinde birer dijital cüzdan olmasını da sağlayacak. Büyük veri dünyasının gelişen ve değişmeyecek teknolojisi blok zinciri olacak.

Dijitalize edilmiş veri ve diğer varlıklar blok zinciri aracılığıyla güvenli biçimde saklanıp, transfer edilebilecek. Bu nedenle blok zinciri ve yapay zeka ekosistemlerin merkezinde yer alacak.”

Önemli kaynaklardan edinilen bilgiye göre TOGG’un çıkaracağı utility tokenin adı “Toggen” olacağı belirtildi.

TOGG Kripto Parası Ne Zaman Çıkıyor?

TOGG kripto parası ne zaman çıkacağı ile ilgili bir paylaşım henüz yapılmasa da kripto paranın otomobil üretiminin tamamlanıp, satışa sürülmesine az bir süre kala oluşturulacağı bizim tarafımızca mantıklı geliyor.

 

“Türkiye’nin Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Görüntüler” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap