1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Tesla FSD Beta Yazılımını Kullanıma Açıyor

Tesla FSD Beta Yazılımını Kullanıma Açıyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Tesla FSD beta yazılımını kısıtlamalı bir şekilde kullanıma açıyor. FSD beta yazılımını, sürüş puanı iyi olan kullanıcılar kullanabilecek.

FSD beta yazılımı için yeni karar

Elon Musk, şirketin tartışmalı “Tam Kendi Kendine Sürüş” yazılımı için ödeme yapan sahiplerinin daha otomatik sürüş işlevleri vaat eden en son beta sürümüne erişip erişemeyeceğini belirlemek için kişisel sürüş verilerini kullanacağını söyledi.

Musk, paylaştığı bir tweette, halihazırda bir grup seçkin sahibe sunulan FSD Beta v10.0.1 yazılım güncellemesinin 24 Eylül’den itibaren daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulacağını söyledi. Şu anda maliyeti 10.000 doları olan FSD için ödeme yapan sahiplere, bir “beta istek düğmesi” aracılığıyla beta yazılımına erişim sunulacak. Musk, tweet’te beta yazılımını seçen sürücülerden Tesla’nın sigorta hesaplayıcısını kullanarak sürüş davranışlarına erişmek için izin isteneceğini yazdı. Musk, “Sürüş davranışı yedi gün boyunca iyiyse, beta erişimi verilecek” dedi.

Fiyatı giderek artan ve yeni fonksiyonlar eklenen FSD, yıllardır opsiyonel olarak sunuluyor. Bununla birlikte, Tesla araçları tam otonom seviyede değiller. FSD, Kavşaklar ve çizgi değişiklikleri de dahil olmak üzere bir aracı bir otoyol rampasından rampa çıkışına yönlendiren aktif bir rehberlik sistemi olan Summon ve Navigate on Autopilot park özelliğini içeriyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap