1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Tesla Cyberquad ATV Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı

Tesla Cyberquad ATV Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı
+ - 0

- Advertisement -

Son zamanları en büyük elektrikli otomotiv sektörü olan Tesla Cyberquad ATV modeli satışa sunuldu. Tesla Cyberquad ATV teknik özellikleri ve satış fiyatı nedir? Hep birlikte bakalım.

- Advertisement -

Elon Musk 2019 yılında Cybertruck adında tanıttığı elektrikli pick-up modelinin yanında aynı zamanda Cyberquad adında birde ATV duyurmuştu. Cyberquad 2021 yılının sonlarında piyasaya sürülecekti. Tesla ilk ATV modeli olan Cyberquad modelini resmi olarak satışa sundu.

Tesla Cyberquad ATV Teknik Özellikleri

Tanıtımının ilk yapıldığı 2019 yılında gösterilen ATV ile bugün piyasaya sürülen ATV arasında boyut farkı direk göze çarpıyor. 2019 yılında tanıtılan Cyberquad ile bugün piyasaya sürülen Cyberquad arasında ciddi anlamda boy farkı var. Tesla şirketi bu konuya açıklık getirdi ve çocuklar için geliştirilmiş olan özel bir versiyon olduğunu söyledi. Hız ve taşıyabileceği ağırlık bakımından kısıtlanmış olan Cyberquad arazi aracı çocuklara özel olarak üretilmiş. Paylaşılan tanıtım videolarında gördüğümüz üzere yetişkin bireylerinde bu ATV’yi kullandıkları görülüyor. Tesla Cyberquad ATV’yi kullanmak için 8 yaşını doldurmanın yeterli olacağını belirtiyor.

Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen, resmi Twitter hesabındanyaptığı paylaşımda “Çocuklarla Cyberquads’ta gezintiye çıkın! Çocuklar ve yetişkinler için çok eğlenceli!” yazısını paylaştı.

Çocuklar için üretilen Tesla Cyberquad, 24 kilometre yol yapabiliyor. Aracın ulaşabileceği en yüksel hız 16 kilometre iken 55-60 kilograma kadar ağırlığı taşıyabiliyor. Çıkarılan ATV hızlı şarj özelliğine sahip olmadığı için 5 saat gibi sürede tam şarja ulaşabiliyor.

Satın alındıktan sonra tek parça halinde gelmeyen Cyberquad modeli 18 aşamalı bir kuruluma sahip. Tesla sitesinde yer alan bilgiye göre alyan anahtarı ile parçalar bir araya getirilecek.

Tesla Cyberquad ATV Fiyatı

Tesla’nın çıkarmış olduğu yeni ATV modeli internet sitesinde 1.900 dolara satışa sunuluyor. Satın alınan ürün yaklaşık 2-4 hafta arasında size teslim ediliyor. Şuanda Türkiye’de satışa sunulmuş değil.

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap