1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Tesla Bot: Elon Musk İnsansı Robot İçin “Kendi Kişiliklerini Geliştirebilir” Dedi

Elon Musk, Tesla Bot için kendi kişiliğini geliştirebilir açıklamasında bulundu.

Tesla Bot: Elon Musk İnsansı Robot İçin “Kendi Kişiliklerini Geliştirebilir” Dedi
+ - 0

- Advertisement -

Elon Musk dünyanın gözleri üzerine çektiği Tesla Bot insansı robotunu Ağustos ayında tanıtmıştı. Elon Musk insansı robot açıklaması dünyada ilgi gördü. Bu açıklama robotun kendi kişiliğini geliştirebileceği oldu. İnsansı robotun çalışması dışında insanlarla yakın ilişki kurabileceğini de belirtti.

- Advertisement -

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, Ağustos ayında Tesla All Day etkinliğinde insansı robotu Tesla Bot ismini verdiği yeni buluşu sergiledi. İnsanların günlük hayatında yapmaktan bıktığı ama yapmak zorunda kaldığı basit işleri yapmakla görevli bu robot sahiplerinin mutfak alışverişi ve ev temizliği gibi işlerini üstlenerek hayatlarında kolaylık sağlayacaktır.

Tesla All Day etkinliğinde sunulduğundan bu yana dünyayı heyecana sürükleyen Tesla Bot yeni bir özelliğini duyurmamıştı. Elon Musk Lex Fridman’ın podcastinine katıldı ve robotu hakkında yeni detaylar paylaştı. Elon Musk, Tesla Bot’un sadece bir yardımcı olmayacağını açıkladı.

Tesla Bot

Tesla Bot Kendi Kişiliğini Geliştirebilir

Elon Musk Tesla Bot’un duygudan yoksun bir işçiden fazlasına dönüşebileceğini açıkladı. Ayrıca Elon Musk düşüncelerini dünya ile şu cümlelerle anlattı:

“Bu, Tesla’nın dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırma konusundaki birincil misyon doğrusunda tam olarak yer almıyor ancak dünya ile etkileşime girebilen ve birçok farklı yolla yardımcı olabilen insansı bir robot yapmak, dünya için son derece yararlı bir şey. Belki de bu yollardan biri, amaçlanan fabrika emeğine ek olarak duygusal bir emektir. Bütün robotlar aynı değil. Bu kişilik, sahibine ya da her ne diyorsanız ona uyacak şekilde gelişebilir.”

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap