1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla 500 Bine Yakın Otomobilini Geri Çağırdı

Tesla 500 Bine Yakın Otomobilini Geri Çağırdı

Lider elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model 3 ve Model S serilerinin içinde bulunduğu 500 bine yakın aracını geri toplayacak.

featured

- Advertisement -

Tesla yaptığı açıklama ile birlikte Model S ve Model 3 otomobili geri çağırması ile birlikte ortaya çıkan rakam belli oldu. Tesla 500 bine yakın otomobilini geri çağırdı.

- Advertisement -

Tesla yaptığı açıklamada küresel boyutta yer alan 500 bin adete yakın otomobilini geri çağırdı. Elektrikli otomobil sektörünün öncüsü olan Tesla Model 3 ve Model S serisinde gerçekleştirilecek çağırmanın nedeni ise belli oldu.

tesla otomobillerini neden geri topluyor teknoloji haberleri teknokesif
Tesla otomobillerini neden geri topluyor?

Tesla Otomobillerini Neden Geri Topluyor?

Amerikalı üretici Tesla Model 3 ve Model S serisindeki otomobillerinin geri çağırılmasının altında araçların kaput be bagaj kapağı yer alıyor. Bu sorunların henüz kazaya sebebiyet vermediğini aktaran Tesla, en kısa sürede araç sahiplerine e-posta yoluyla ulaşacak.

Geri çağırılacak araçların çoğu Model 3 ve Model 3S olmak üzere toplamda 356 bin 308 adet olarak listenin başında yer alıyor. 2017 ve 2022 model otomobiller için bu geri çağırma yapılacak. Model S tarafında ise 119 bine yakın 2014 ve 2020 yılı aralığında üretilmiş araçlar yer alıyor.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap