1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tek Şarj İle 1000 Km Gidebilen Mercedes Vision EQXX Özellikleri

Tek Şarj İle 1000 Km Gidebilen Mercedes Vision EQXX Özellikleri

Alman otomotiv devi Mercedes yeni elektrikli otomobili Vision EQXX'i tanıttı. Otomobil tek şarjda 1000 kilometre mesafe yapabiliyor.

featured

- Advertisement -

Otomobiv sektörünün lider markalarından biri olan Mercedes’in elektrikli otomobili Vision EQXX resmi olarak tanıtıldı. Mercedes Vision EQXX özellikleri nelerdir?

- Advertisement -

Mercedes’in elektrikli otomobili Vision EQXX en önemli özelliği tek şarj ile 1000 kilometre gitmesi olarak öne çıkıyor. Tanıtılan otomobil şimdiye kadar üretilen en verimli araba olduğu söyleniyor.

Mercedes Vision EQXX ozellikleri
Mercedes Vision EQXX Özellikleri – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

Mercedes Vision EQXX Özellikleri

Alman otomobil devinin yeni tanıttığı elektrikli otomobili Mercedes Vision EQXX, 1000 kilometre sürüş mesafesi tanıyor. Otomobil üzerinde büyük bir batarya bulunuyor. 10 kWsa/100 km’nin altında enerji tüketimi sağlıyor. Aracın daha az enerji harcaması kullanılan yeni teknolojiler, aracın ağırlığının azaltılması ve aerodinamik yapıya getirilen geliştirmeler ile başarıya ulaştırılmış.

Mercedes Vision EQXX ozellikleri 3

Araç enerjisini 900 volt elektrik mimarisine sahip batarya paketinden alıyor. High Performance Powertrains (HPP) ve Daimler’in F1 araçlarının arkasındaki beyin olan Mercedes-Benz Grand Prix iş birliğiyle geliştirilen batarya paketi yaklaşık 100 kWsa kapasiteye sahipken diğer aynı performansa sahip EQS 450+ bataryasına göre yüzde 50 küçük ve yüzde 30 daha hafif bir şekilde araçta yer alıyor.

Mercedes Vision EQXX ozellikleri 6

Mercedes Vision EQXX’in bu kadar fazla uzun menzil ile gitmesinin sebeplerinden bir diğeri ise aracın toplam ağırlığının azaltılmış olmasından kaynaklanıyor. Aracın toplam ağırlığı 1750 kilogram olarak öne çıkıyor. Magnezyum jantlar, alüminyum alaşım fren diskleri, karbon ve cam takviyeli plastik kapılar ve menzile 25 km katkıda bulunan 117 güneş hücresinden oluşan ince tavan ağırlığın bu seviyelerde kalmasında oldukça etkili.

Mercedes Vision EQXX ozellikleri 2

Mercedes-Benz Vision EQXX’in toplam ağırlığı 1750 kilogramda tutulmuş. Magnezyum jantlar, alüminyum alaşım fren diskleri, karbon ve cam takviyeli plastik kapılar ve menzile 25 km katkıda bulunan 117 güneş hücresinden oluşan ince tavan bu başarının önemli etkenlerinden.

Mercedes Vision EQXX ozellikleri 4

Aracın içerisindeki detaylara baktığımız zaman ön konsolu 47.5 inçlik 8K dokunmatik ekran ile kaplanmış. Kaktüsten elde edilen Dessertex’ten elde edilen döşemeler ve mantardan yapılan vegan deri olan miselyum aracın içinde kullanılmış.

Mercedes Vision EQXX ozellikleri 5

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap